Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Rostogolirea...
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
Pagini: 1, 2
CORALIA
Noi abea ne-am rostogolit de pe burtica pe spate si avem aproape 7 luni.De pe spate ne rostogolim doar cu ajutor.
cerasela72
pitica mea are 7 luni si se tot rostogoleste de la 5 luni pe toate partile.acum daca ar avea ceva de agatat langa pat s-ar ridica in fundulet direct. dar nu intra in panica , poate este un copil mai calm si mai domol .fata mea are o iutime si o viteza mama-mama...........eu sunt nemultumita pt.ca nu vrea sa stea in premergator dar daca o tin de subsiori ar merge toata ziua si ar topai ...........
simina
George are azi 4 luni si saptamana trecuta l-am pus pe burta si s-a intors singur de vreo 3 ori,pe spate.

Intoarce si capul ca sa se intoarca de pe spate pe burta si impinge cu piciorul,dar mai are de lucrat.
Beatrice
QUOTE(CORALIA @ Dec 21 2006, 01:33 AM) *
Noi abea ne-am rostogolit de pe burtica pe spate si avem aproape 7 luni.De pe spate ne rostogolim doar cu ajutor.


Cam de pe la 4 luni jumate, aproape de 5....
rusealexa
QUOTE(CORALIA @ Dec 21 2006, 02:33 AM) *
Noi abea ne-am rostogolit de pe burtica pe spate si avem aproape 7 luni.De pe spate ne rostogolim doar cu ajutor.



nu este o lauda dar noi de la 7 zile...cu ajutor, recunosc..iar singura...pana a invat ea spilul..cam de la 2 luni si jumatate.. acum are 5 luni si merge singura cu premergatorul de la 4 luni...o gasesc si dormind in el, daca nu sunt atenta.
simina
QUOTE(rusealexa @ Jan 14 2007, 12:39 PM) *
nu este o lauda dar noi de la 7 zile...cu ajutor, recunosc..iar singura...pana a invat ea spilul..cam de la 2 luni si jumatate.. acum are 5 luni si merge singura cu premergatorul de la 4 luni...o gasesc si dormind in el, daca nu sunt atenta.


Cum, la 2,5 luni se intoarce singura???De pe burta pe spate sau invers???Asta e ceva ce copilul reuseste abia pe la 5 luni,cel mai devreme...unii chiar mai tarziu reusesc.
Beatrice
Eu zic ca atunci cand ei au muschii suficient de dezvoltati ai gatului abia atunci se pot intoarce.. Mai devreme nu cred, si nu cred ca este nici bine!
liana
baietelul meu cam de pe la 4 luni se intorcea de pe spate pe burta jucaus.gif in schimb de pe burta pe spate un pic mai tarziu..cam pe la 5-6 luni. acum are aproape 8 luni si daca nu sunt atenta cade din pat. in patut se ridica direct in picioare.. si e ff multumit ca poate sa vada si el lumea de sus. in premergator merge de la 6 luni dar de-a busilea nicicum nu reusim sa mergem crybaby.gif
simina
QUOTE(liana @ Jan 18 2007, 01:08 PM) *
baietelul meu cam de pe la 4 luni se intorcea de pe spate pe burta jucaus.gif in schimb de pe burta pe spate un pic mai tarziu..cam pe la 5-6 luni. acum are aproape 8 luni si daca nu sunt atenta cade din pat. in patut se ridica direct in picioare.. si e ff multumit ca poate sa vada si el lumea de sus. in premergator merge de la 6 luni dar de-a busilea nicicum nu reusim sa mergem crybaby.gif


Incepand cu 8 luni,merg copii de-a busilea.Pentru asta trebuiesc lasati mult timp ca sa poata exersa...nu reusesc din prima...intai se tarasc,abia apoi merg in 4 labe.
Anca74
Unii nu merg deloc! Radu nu a vrut si pace. Sunt copii care dupa ce merg in picioare descopera sau redescopera mersul de-a busilea. Nici acum cand e mare nu ii place decat daca ... merge pe sub masa, dar neaparat printre picioarele scaunelor. Facem slalom!
mumu74
Am o problema cu rostogolirea si nu gaseam topicul potrivit.
BBlusha mea are 5 luni si se rostogoleste mai tot timpu. Problema e noaptea cand se rostogoleste si nu se sprijina in manute ca doarme! Si sta asa cu nasucul in jos si scanceste. Incerc sa-i intorc capul intr-o parte dar de multe ori opune rezistenta si nu pot s-o fortez. Si incepe sa scanceasca si tot asa, fuge somnul! De cele mai multe ori o intorc cu fata in sus dar asa fac Hopa Mitica toata noaptea - ma scol ca s-o intorc!
Am incercat cu o perna pe o parte sa nu se mai rasuceasca - paravan. A ajuns sa se suie pe ea! Nu stiu cum ca nu merge de-a busilea inca!
Voi ce credeti ca as putea face?
danna68
sad.gif noi avem o problema cu rostogolirea...nu vrea deloc...si nici pe burtica nu sta ca nu-i place...nu stiu cum vine asta si de ce dar nu-i normal cred eu ... in fundulet vrea si ii place sa stea dar nu se intoarce singura decat pe o parte sau pe cealalta dar pe burta nici vorba... doh.gif doh.gif aveti ideea de ce?...are 7 luni totusi sad.gif
mumu74
QUOTE(danna68 @ May 5 2007, 12:19 AM) *
sad.gif noi avem o problema cu rostogolirea...nu vrea deloc...si nici pe burtica nu sta ca nu-i place...nu stiu cum vine asta si de ce dar nu-i normal cred eu ... in fundulet vrea si ii place sa stea dar nu se intoarce singura decat pe o parte sau pe cealalta dar pe burta nici vorba... doh.gif doh.gif aveti ideea de ce?...are 7 luni totusi sad.gif

AH! Eu am cosmaruri deja ca se sufoca! Se rostogoleste din obisnuinta cred, chiar daca nu mai poate sa stea in pozitia pe burta... Of! La unii prea mult, la altii prea putin! sad.gif
danna68
QUOTE(mumu74 @ May 5 2007, 12:23 AM) *
AH! Eu am cosmaruri deja ca se sufoca! Se rostogoleste din obisnuinta cred, chiar daca nu mai poate sa stea in pozitia pe burta... Of! La unii prea mult, la altii prea putin! sad.gif

sad.gif doh.gif da...cam asa ceva...si nu stiu ce sa-i fac...pe burtica nu i-a placut niciodata doh.gif
mumu74
Nu ma ajuta nimeni? N-aveti nici o idee? sad.gif
simina
QUOTE(danna68 @ May 5 2007, 12:19 AM) *
sad.gif noi avem o problema cu rostogolirea...nu vrea deloc...si nici pe burtica nu sta ca nu-i place...nu stiu cum vine asta si de ce dar nu-i normal cred eu ... in fundulet vrea si ii place sa stea dar nu se intoarce singura decat pe o parte sau pe cealalta dar pe burta nici vorba... doh.gif doh.gif aveti ideea de ce?...are 7 luni totusi sad.gif


ASA FACEA SI GEORGE LA UN MOMENT DAT...NICI ACUM NU-I PLACE SA STEA PE BURTA,SI ARE 8 LUNI SI CEVA.
simina
QUOTE(danna68 @ May 5 2007, 12:19 AM) *
sad.gif noi avem o problema cu rostogolirea...nu vrea deloc...si nici pe burtica nu sta ca nu-i place...nu stiu cum vine asta si de ce dar nu-i normal cred eu ... in fundulet vrea si ii place sa stea dar nu se intoarce singura decat pe o parte sau pe cealalta dar pe burta nici vorba... doh.gif doh.gif aveti ideea de ce?...are 7 luni totusi sad.gif


ASA FACEA SI GEORGE LA UN MOMENT DAT...NICI ACUM NU-I PLACE SA STEA PE BURTA,SI ARE 8 LUNI SI CEVA.
danna68
QUOTE(simina @ May 5 2007, 11:49 AM) *
ASA FACEA SI GEORGE LA UN MOMENT DAT...NICI ACUM NU-I PLACE SA STEA PE BURTA,SI ARE 8 LUNI SI CEVA.

smile.gif multumesc Simina m-am mai linistit , sper sa fie bine smile.gif hug.gif hug.gif
Alexandrina
QUOTE(CORALIA @ Dec 21 2006, 03:33 AM) *
Noi abea ne-am rostogolit de pe burtica pe spate si avem aproape 7 luni.De pe spate ne rostogolim doar cu ajutor.




fetita mea s-a rostogolit de pe spate pe burta destul de devreme, pe la 4 luni (si asa ii placea sa doarma..). insa de rostogolit inapoi, de pe burta pe spate nu mai putea.
a inceput cam pe la 6 luni si invers.


mumu74
QUOTE(Alexandrina @ May 5 2007, 10:21 PM) *
fetita mea s-a rostogolit de pe spate pe burta destul de devreme, pe la 4 luni (si asa ii placea sa doarma..). insa de rostogolit inapoi, de pe burta pe spate nu mai putea.
a inceput cam pe la 6 luni si invers.

Si cum dormea? Cu capul intr-o parte cand statea pe burta? Aveai o pernuta mai mare, mai mica?
.... Haideti fetelor - dati-mi si mie o idee, un sfat la problema mea, ceva... sad.gif
Anca74
QUOTE(danna68 @ May 5 2007, 12:19 AM) *
sad.gif noi avem o problema cu rostogolirea...nu vrea deloc...si nici pe burtica nu sta ca nu-i place...nu stiu cum vine asta si de ce dar nu-i normal cred eu ... in fundulet vrea si ii place sa stea dar nu se intoarce singura decat pe o parte sau pe cealalta dar pe burta nici vorba... doh.gif doh.gif aveti ideea de ce?...are 7 luni totusi sad.gif


Stai linistita iubita, sunt copii carora nu prea le pace sa satea pe burta. Nici lui Radu nu i-a placut! Probabil ca din cauza asta nici nu a mers in 4 labute, neavand toti muschiuletii dezvoltati atat de bine incat sa-i permita mersul. Bine ca macar vrea sa stea in fundulet, ca al meu cum punei mana pe el se ridica mot in varful degetelor de ziceai ca-i suricata! doh.gif
danna68
QUOTE(Anca74 @ May 7 2007, 08:39 AM) *
Stai linistita iubita, sunt copii carora nu prea le pace sa satea pe burta. Nici lui Radu nu i-a placut! Probabil ca din cauza asta nici nu a mers in 4 labute, neavand toti muschiuletii dezvoltati atat de bine incat sa-i permita mersul. Bine ca macar vrea sa stea in fundulet, ca al meu cum punei mana pe el se ridica mot in varful degetelor de ziceai ca-i suricata! doh.gif

smile.gif multumesc Anca...sincer ma linistesc cand vad ca nu este singura... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
mumu74
Ma bucur ca te-ai linistit! biggrin.gif
dar cu mine cum ramane? Nimeni? Nici o idee, ca eu am ramas fara... sad.gif
cristinamocica
QUOTE(mumu74 @ May 5 2007, 12:05 AM) *
Am o problema cu rostogolirea si nu gaseam topicul potrivit.
BBlusha mea are 5 luni si se rostogoleste mai tot timpu. Problema e noaptea cand se rostogoleste si nu se sprijina in manute ca doarme! Si sta asa cu nasucul in jos si scanceste. Incerc sa-i intorc capul intr-o parte dar de multe ori opune rezistenta si nu pot s-o fortez. Si incepe sa scanceasca si tot asa, fuge somnul! De cele mai multe ori o intorc cu fata in sus dar asa fac Hopa Mitica toata noaptea - ma scol ca s-o intorc!
Am incercat cu o perna pe o parte sa nu se mai rasuceasca - paravan. A ajuns sa se suie pe ea! Nu stiu cum ca nu merge de-a busilea inca!
Voi ce credeti ca as putea face?

Exista niste "motani" (ca pernele rotunde dar foarte tari) pe care nu se poate urca. Sau poti sa faci din material un sul mai gros in care sa bagi carpe sa fie foarte tare.
Mona75
QUOTE(mumu74 @ May 4 2007, 01:05 PM) *
Am o problema cu rostogolirea si nu gaseam topicul potrivit.
BBlusha mea are 5 luni si se rostogoleste mai tot timpu. Problema e noaptea cand se rostogoleste si nu se sprijina in manute ca doarme! Si sta asa cu nasucul in jos si scanceste. Incerc sa-i intorc capul intr-o parte dar de multe ori opune rezistenta si nu pot s-o fortez. Si incepe sa scanceasca si tot asa, fuge somnul! De cele mai multe ori o intorc cu fata in sus dar asa fac Hopa Mitica toata noaptea - ma scol ca s-o intorc!
Am incercat cu o perna pe o parte sa nu se mai rasuceasca - paravan. A ajuns sa se suie pe ea! Nu stiu cum ca nu merge de-a busilea inca!
Voi ce credeti ca as putea face?

Am patit-o si eu cu Maria,tot cam pe la 5 luni,daca-mi aduc bine aminte.Nu prea am gasit nici o solutie care sa dea rezultate.Trebuia sa fiu tot timpul pe faza,s-o intorc.N-a durat decat vreo doua saptamani.Dupa aceea a inceput sa se intoarca singura. smile.gif
Anca74
QUOTE(mumu74 @ May 8 2007, 09:38 AM) *
Ma bucur ca te-ai linistit! biggrin.gif
dar cu mine cum ramane? Nimeni? Nici o idee, ca eu am ramas fara... sad.gif

Aici nu te pot ajuta! Dar cred ca trece repede, doar sa mai prinda ceva putere in manute! bafta!
mumu74
QUOTE(Anca74 @ May 8 2007, 10:40 AM) *
Aici nu te pot ajuta! Dar cred ca trece repede, doar sa mai prinda ceva putere in manute! bafta!

Pai are putere in manute... ai citit despre problema mea sau zici si tu asa... tocmai aici e problema ca se rostogoleste!
claudiaaa
Strunfu meu la 4 luni se rostogolea in voie .Am exersat cu el sprijinitul in manute si ii placea grozav.Incearca sa te joci astfel cu el ,si noaptea culca-l pe spate,cu perne in lateral caci nu-i vor da voie sa se intoarca.
Anca74
QUOTE(mumu74 @ May 8 2007, 11:07 AM) *
Pai are putere in manute... ai citit despre problema mea sau zici si tu asa... tocmai aici e problema ca se rostogoleste!


Pai si atunci care e problema? se rostogoleste, sta cu nasul in patut si tie ti-e frica sa nu pateasca ceva! Asta am inteles eu! poate asa ii place sa doarma! Stai odata si urmareste ce face. Vezi cum reactioneaza cand devine incomoda pozitia.
Si nu-ti fa griji, daca l-ai vedea pe al meu cum doarme ai zice ca e lenesul in copac. Dupa ce adoarme ii extrag manutele si piciorusele dintre gratiile patutului, dar pana ma bag eu in pat, deja si-a gasit alta pozitie ''comoda''.

Bebele nostru, stapanul nostru! hug.gif hug.gif hug.gif
mumu74
QUOTE(claudiaaa @ May 8 2007, 02:37 PM) *
Strunfu meu la 4 luni se rostogolea in voie .Am exersat cu el sprijinitul in manute si ii placea grozav.Incearca sa te joci astfel cu el ,si noaptea culca-l pe spate,cu perne in lateral caci nu-i vor da voie sa se intoarca.

Iata ce am scris in postul meu de pe 5 mai (l-ai citit?):
...
Am incercat cu o perna pe o parte sa nu se mai rasuceasca - paravan. A ajuns sa se suie pe ea! Nu stiu cum ca nu merge de-a busilea inca!
Voi ce credeti ca as putea face?

Deci?
mumu74
QUOTE(Anca74 @ May 8 2007, 03:27 PM) *
Pai si atunci care e problema? se rostogoleste, sta cu nasul in patut si tie ti-e frica sa nu pateasca ceva! Asta am inteles eu! poate asa ii place sa doarma! Stai odata si urmareste ce face. Vezi cum reactioneaza cand devine incomoda pozitia.
Si nu-ti fa griji, daca l-ai vedea pe al meu cum doarme ai zice ca e lenesul in copac. Dupa ce adoarme ii extrag manutele si piciorusele dintre gratiile patutului, dar pana ma bag eu in pat, deja si-a gasit alta pozitie ''comoda''.

Bebele nostru, stapanul nostru! hug.gif hug.gif hug.gif

La fel si pt tine Anca. Ai citit postul meu? Ca nu-mi spui nimic nou.
... Problema e noaptea cand se rostogoleste si nu se sprijina in manute ca doarme! Si sta asa cu nasucul in jos si scanceste. Incerc sa-i intorc capul intr-o parte dar de multe ori opune rezistenta si nu pot s-o fortez. Si incepe sa scanceasca si tot asa, fuge somnul! De cele mai multe ori o intorc cu fata in sus dar asa fac Hopa Mitica toata noaptea - ma scol ca s-o intorc!
...

Deci, de patit nu pateste nimic... ce fac eu sa nu mai o trezesc cu atat intors pe burtica???
simina
QUOTE(mumu74 @ May 8 2007, 06:43 PM) *
...
Deci, de patit nu pateste nimic... ce fac eu sa nu mai o trezesc cu atat intors pe burtica???


O lasi sa doarma pe burta,cu capul intors intr-o parte,ca sa poata respira...Daca asa ii priste,las-o...ii scoti si manutele de sub ea,apoi astepti sa-i treaca.

Ai incercat sa o asezi pe o parte?...Bebeii mei dormeau tare bine asa.
mumu74
QUOTE(simina @ May 8 2007, 07:39 PM) *
O lasi sa doarma pe burta,cu capul intors intr-o parte,ca sa poata respira...Daca asa ii priste,las-o...ii scoti si manutele de sub ea,apoi astepti sa-i treaca.

Ai incercat sa o asezi pe o parte?...Bebeii mei dormeau tare bine asa.

Pai problema e ca nu vrea pe burta sa doarma dar se rostogoleste. As intreba-o de ce se pune pe burta daca nu vrea sa doarma asa dar nu mi-ar raspunde... biggrin.gif Sta ca si un om mare cu mainile langa fata, pe burta dar nu intoarce fata, iar daca incerc eu sa-i intorc capul...... oaaaaaaaaaaaa! crybaby.gif crybaby.gif mai rau! Asa ca fac naveta - sus din pat, rasuceste BB inapoi pe spate, adoarme imediat (uneori scanceste in somn, nu se trezeste), inapoi in pat... dupa 1/2 ora o iau de la capat. wink.gif
Sa incerc s-o proptesc pe o parte, dar de obicei, cand simte ca se poate intoarce, se rostogoleste pe burta... si inapoi de unde am plecat. S-o leg? smile.gif
Merci de idee, o voi incerca... tzuc.gif
simina
Bebeii mei dorm si pe burta cu fundul in sus...incearca si asa,ca eu vad ca se simt tare bine,Dorm asa de cand au reusit sa se intoarca singuri,nu de acum.

Daca tot scanceste,de ce nu stai pe forum? laugh.gif Sau faci si tu abdomene,ca sa scada burta? liwlol.gif liwlol.gif
mumu74
QUOTE(simina @ May 8 2007, 11:28 PM) *
Bebeii mei dorm si pe burta cu fundul in sus...incearca si asa,ca eu vad ca se simt tare bine,Dorm asa de cand au reusit sa se intoarca singuri,nu de acum.

Daca tot scanceste,de ce nu stai pe forum? laugh.gif Sau faci si tu abdomene,ca sa scada burta? liwlol.gif liwlol.gif

doh.gif De unde stii ca am burta? Cine ti-a zis? Ma urmaresti? unde te ascunzi? Ha? Ha? Ai spioni? Ha?
simina
QUOTE(mumu74 @ May 8 2007, 11:59 PM) *
doh.gif De unde stii ca am burta? Cine ti-a zis? Ma urmaresti? unde te ascunzi? Ha? Ha? Ai spioni? Ha?


Doar nu vrei sa-ti spun acu reteta? ohmy.gif Crezi ca daca ma iei tare,ma pierd? mad.gif
mumu74
QUOTE(simina @ May 9 2007, 12:05 AM) *
Doar nu vrei sa-ti spun acu reteta? ohmy.gif Crezi ca daca ma iei tare,ma pierd? mad.gif

Te-as fi orbit si cu o veioza - direct in ochi! mad.gif dar mi-a fost teama ca trezesc BBlusa... biggrin.gif
simina
Cum,aia mica,care iti face program noaptea e mai protejata de cat mine?Curios...
mumu74
Ah! Am inceput sa am sperante! BBlusha mea a invatat sa intoarca intr-o parte capusorul cand doarme pe burta! Si poate, cu timpul, nu va mai scanci cand se plictiseste de aceasta pozitie... in special noaptea. biggrin.gif
Anca74
QUOTE(mumu74 @ May 10 2007, 11:37 PM) *
Ah! Am inceput sa am sperante! BBlusha mea a invatat sa intoarca intr-o parte capusorul cand doarme pe burta! Si poate, cu timpul, nu va mai scanci cand se plictiseste de aceasta pozitie... in special noaptea. biggrin.gif

Ai vazut?! Panaa pricep eu despre ce e vorba, se rezolva problema! hug.gif
mumu74
QUOTE(Anca74 @ May 11 2007, 12:33 AM) *
Ai vazut?! Panaa pricep eu despre ce e vorba, se rezolva problema! hug.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
AndrEEyaa
Noi azi ne-am rostogolit prima data de pe spate pe burtica,avem 3 luni o saptamana si 4 zile.Suntem foarte mandra de noua isprava guitar.gif guitar.gif guitar.gif guitar.gif guitar.gif
simina
QUOTE(AndrEEyaa @ May 15 2007, 09:04 PM) *
Noi azi ne-am rostogolit prima data de pe spate pe burtica,avem 3 luni o saptamana si 4 zile.Suntem foarte mandra de noua isprava guitar.gif guitar.gif guitar.gif guitar.gif guitar.gif

Felicitari! jucaus.gif

Baietilor mei le-a fost fundul greu ,asa ca s-au intors singuri muuuuult mai tarziu,cred ca pe la 5 luni.
mumu74
Am scapat de tot de problema mea! Si mi-am dat seama ca mititica nu "invatase" sa tina capul pe o parte cand statea pe burtica - era ceva nou pt ea sa doarma asa - corpul se simtea bine, dar capul, gatul nu prea... Acum doarme asa de bine pe burtica si chiar se "plimba" prin patut fara sa se intoarca.
De fapt, cu intoarcerea are ceva probleme... inca nu i-a reusit foarte bine.
AndrEEyaa
QUOTE(simina @ May 15 2007, 09:49 PM) *
Felicitari! jucaus.gif

Baietilor mei le-a fost fundul greu ,asa ca s-au intors singuri muuuuult mai tarziu,cred ca pe la 5 luni.

Multumim!! hi.gif
Georgi
QUOTE(rusealexa @ Jan 13 2007, 11:39 PM) *
nu este o lauda dar noi de la 7 zile...cu ajutor, recunosc..iar singura...pana a invat ea spilul..cam de la 2 luni si jumatate.. acum are 5 luni si merge singura cu premergatorul de la 4 luni...o gasesc si dormind in el, daca nu sunt atenta.

intradevar nu e nici o lauda .. k si a mea are 5 luni si de la aproape 4 luni am pus`o in premergator si nu are treaba se plimba in toata casa si mai si trage ce prinde prin jur...!!!si de intors de pe burta pe spate si invers de pe la 3 luni...depinde de copii ..!! a mea nici makar nu ia foarte bine in greutate .. si mananca foarte bine .. din kauza ca este foarte agitata ..!!!
cristinamocica
Am o mare problema: amandoi bb.gif bb.gif se rostogolesc si cand se vad pe burta incep sa mearga ca racul. Daca sunt in patul mare si nu sunt langa ei, am toate sansele sa ii gasesc pe jos.
mumu74
QUOTE(cristinamocica @ Jun 2 2007, 10:11 AM) *
Am o mare problema: amandoi bb.gif bb.gif se rostogolesc si cand se vad pe burta incep sa mearga ca racul. Daca sunt in patul mare si nu sunt langa ei, am toate sansele sa ii gasesc pe jos.

Si Cati face la fel - "merge" inapoi, stand pe burta, taras! Deocamdata se ridica in 4 labe, dar nu inainteaza, doar se balanseaza inainte-inapoi. Ca iepurii. biggrin.gif
mumu74
Eveniment! guitar.gif guitar.gif guitar.gif S-a ridicat in fundulet singurica! Statea culcata in patutul ei si s-a agatat de grilaj si ... hop! in fundulet!
Urmarea? Tati a schimbat grilajul mic cu cel inalt! Sa nu cumva sa evadeze! biggrin.gif
max
tzuc.gif FELICITARI!!!!!!!!!!! super ideea lui tati, ca de-acum urmatorul pas e hopa sus in picioare. apoi da-mi voie sa-ti dau un sfat, ca-s patitza. dupa ce scumpica va umbla singurica(nu mai e mult pana atunci smile.gif ) sa nu care cumva sa uitati usa de la intrare deschisa. sa nu patesti ca mine, sa se ia copilul sa plece singur de-acasa doh.gif noi stam la parter si l-am prins pe "huligan" la iesirea din bloc doh.gif tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.