Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Pitesti
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
Pagini: 1, 2
maria26
De cand am intrat pe acest site am intalnit mamici din toate colturile tarii, dar mai putin din Pitesti. As vrea sa impartasim bucuria de a avea copii, noi, mamicile din Pitesti oFloare.gif
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Feb 1 2009, 04:08 PM) *
De cand am intrat pe acest site am intalnit mamici din toate colturile tarii, dar mai putin din Pitesti. As vrea sa impartasim bucuria de a avea copii, noi, mamicile din Pitesti oFloare.gif

buna..si noi tot de la pitesti suntem!
mi-ar placea sa vb mai multe...mai sunt cateva burtici din pitesti!mai au putin si ele
maria26
Ma bucur sa aud ca mai sunt si alte mamici si viitoare mamici pe acest site smile.gif. si as vrea sa le si vad smile.gif
Este scump foc grasunelul tau!
Acesta este puiutzul meu smile.gif jucaus.gif

loredana03
QUOTE(maria26 @ Feb 1 2009, 08:03 PM) *
Ma bucur sa aud ca mai sunt si alte mamici si viitoare mamici pe acest site smile.gif. si as vrea sa le si vad smile.gif
Este scump foc grasunelul tau!
Acesta este puiutzul meu smile.gif jucaus.gif




salutare maria!
sa-ti traiasca ingerasul care m-a cucerit din prima clipa.
eu stau in apropiere de pitesti, dar facultatea o fac inpitessti.
abia astept sa se nasca si prichindelul meu sa-l alint si sa-i arat cat de mult il iubesc.
pupici si mai vorbim.
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Feb 1 2009, 10:03 PM) *
Ma bucur sa aud ca mai sunt si alte mamici si viitoare mamici pe acest site smile.gif. si as vrea sa le si vad smile.gif
Este scump foc grasunelul tau!
Acesta este puiutzul meu smile.gif jucaus.gif


o dulceatza de baiat ai!!!
poate iesim impreuna l plimbare cu baietii...ce zici??
unde stai?
maria26
QUOTE(loredana03 @ Feb 1 2009, 10:19 PM) *
salutare maria!
sa-ti traiasca ingerasul care m-a cucerit din prima clipa.
eu stau in apropiere de pitesti, dar facultatea o fac inpitessti.
abia astept sa se nasca si prichindelul meu sa-l alint si sa-i arat cat de mult il iubesc.
pupici si mai vorbim.


Multumesc la fel! sa ai parte de un bebel frumos si sanatos si sa nu ai emotii in clipa cea mare. gravida.gif barza2.gif


QUOTE(pavoneitza @ Feb 1 2009, 10:31 PM) *
o dulceatza de baiat ai!!!
poate iesim impreuna l plimbare cu baietii...ce zici??
unde stai?



Eu stau la intrare in cartierul Trivale, dar, din pacate, de astazi am inceput serviciul. Poate ne vedem in Week-end. Tu unde stai? carut.gif
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Feb 2 2009, 07:49 PM) *
Multumesc la fel! sa ai parte de un bebel frumos si sanatos si sa nu ai emotii in clipa cea mare. gravida.gif barza2.gif
Eu stau la intrare in cartierul Trivale, dar, din pacate, de astazi am inceput serviciul. Poate ne vedem in Week-end. Tu unde stai? carut.gif

eu stau aproape de padurea trivale!
unde lucrezi?
andy cu cine sta?
maria26
QUOTE(pavoneitza @ Feb 2 2009, 07:54 PM) *
eu stau aproape de padurea trivale!
unde lucrezi?
andy cu cine sta?


Andy sta cu bona. Eu lucrez in Bascov, sunt contabila la o firma de prelucrat marmura. smile.gif
Astazi am inceput serviciul si mi-a fost tare greu fara el sad.gif
Ne vedem in week-end?
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Feb 2 2009, 08:18 PM) *
Andy sta cu bona. Eu lucrez in Bascov, sunt contabila la o firma de prelucrat marmura. smile.gif
Astazi am inceput serviciul si mi-a fost tare greu fara el sad.gif
Ne vedem in week-end?

imi pare rau sad.gif imi inchipui ca e greu...
sigur ca ne vedem!!!!! bananab.gif
daca imi dai nr de tel...ca sa vb...sau adresa mea de mess o gasesti la profilul meu...sambata sau duminica?intr-una din zile cand e mai frumos!
maria26
QUOTE(pavoneitza @ Feb 2 2009, 08:20 PM) *
imi pare rau sad.gif imi inchipui ca e greu...
sigur ca ne vedem!!!!! bananab.gif
daca imi dai nr de tel...ca sa vb...sau adresa mea de mess o gasesti la profilul meu...sambata sau duminica?intr-una din zile cand e mai frumos!


ok! vorbim pe mess
ti-am votat bebelul biberon.gif
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Feb 2 2009, 09:01 PM) *
ok! vorbim pe mess
ti-am votat bebelul biberon.gif

ms...si eu pe al tau hug.gif
alexa_iac
buna mamici, si noi suntem tot din pitesti, fetita mea are 4 luni si mi-ar face placere sa vb cu voi. va pupam
pavoneitza
QUOTE(alexa_iac @ Mar 2 2009, 11:43 AM) *
buna mamici, si noi suntem tot din pitesti, fetita mea are 4 luni si mi-ar face placere sa vb cu voi. va pupam

buna!bine ai venit!
puiu meu are aproape 4 luni si 3 sapt!de unde din pitesti esti?
alexa_iac
sunt din gavana 3, iti las id de mess sa mai vb alex_cris16
maria_corina29
BUNA FETELOR, NE INTALNIM SI PE ACEST TOPIC, NU AM REUSIT PANA ACUM SA IAU LEGATURA CU VOI SA NE INTALNIM PE TRIVALE, EU STAU CHIAR IN TRIVALE LA CAPAT DE LINNIE.
SPER SA REUSESC, ALINA AM NR TAU DE TEL. SI EU AM COSMOTE 0768690729.
maria26
QUOTE(maria_corina29 @ Jun 9 2009, 10:53 PM) *
BUNA FETELOR, NE INTALNIM SI PE ACEST TOPIC, NU AM REUSIT PANA ACUM SA IAU LEGATURA CU VOI SA NE INTALNIM PE TRIVALE, EU STAU CHIAR IN TRIVALE LA CAPAT DE LINNIE.
SPER SA REUSESC, ALINA AM NR TAU DE TEL. SI EU AM COSMOTE 0768690729.


si eu tot in trivale stau, la complexul 1 smile.gif
maria_corina29
QUOTE(maria26 @ Jun 10 2009, 08:19 AM) *
si eu tot in trivale stau, la complexul 1 smile.gif

SUPER
bety_dumy
MA BUCUR CA SUNT MAMICI DIN PITESTI.....POATE NE SPUNETI SI NOUA(GRAVIDUTELOR DIN PITESTI) DIN EXPERIENTA VOASTRA? CU CINE ATI NASCUT..........CUM ATI NASCUT? NORMAL SAU CEZARIANA......SI CUM A DECURS NASTEREA.......ASA INVATAM SI NOI CATE CEVA floare2.gif floare2.gif floare2.gif
maria26
QUOTE(bety_dumy @ Jun 12 2009, 08:59 AM) *
MA BUCUR CA SUNT MAMICI DIN PITESTI.....POATE NE SPUNETI SI NOUA(GRAVIDUTELOR DIN PITESTI) DIN EXPERIENTA VOASTRA? CU CINE ATI NASCUT..........CUM ATI NASCUT? NORMAL SAU CEZARIANA......SI CUM A DECURS NASTEREA.......ASA INVATAM SI NOI CATE CEVA floare2.gif floare2.gif floare2.gif


eu am nascut la Calinesti.. mi-a fost teama sa nasc la Judetean din cauza povestilor pe care le-am auzit smile.gif.. Dr care m-a supravegheat pe timpul sarcinii a fost Nurciu, dar , din pacate, nu am nascut cu el pentru ca a fost plecat la o conferinta atunci cand m-au apucat pe mine durerile si am nascut cu Dragoi... oricum, eu sunt foarte multumita de spitalul de acolo... am avut rezerva pe care am platit 300 lei, dar am avut conditii de hotel de 3 stele.. iar personalul de nota 10.
Am vrut sa nasc La Bucuresti la Elias, dar avand in vedere ca am vrut sa nasc normal, trebuia sa fiu undeva aproape smile.gif
pavoneitza
QUOTE(maria_corina29 @ Jun 9 2009, 10:53 PM) *
BUNA FETELOR, NE INTALNIM SI PE ACEST TOPIC, NU AM REUSIT PANA ACUM SA IAU LEGATURA CU VOI SA NE INTALNIM PE TRIVALE, EU STAU CHIAR IN TRIVALE LA CAPAT DE LINNIE.
SPER SA REUSESC, ALINA AM NR TAU DE TEL. SI EU AM COSMOTE 0768690729.

buna..pai cand ai timp ast tel tau!poop
maria_corina29
QUOTE(bety_dumy @ Jun 12 2009, 08:59 AM) *
MA BUCUR CA SUNT MAMICI DIN PITESTI.....POATE NE SPUNETI SI NOUA(GRAVIDUTELOR DIN PITESTI) DIN EXPERIENTA VOASTRA? CU CINE ATI NASCUT..........CUM ATI NASCUT? NORMAL SAU CEZARIANA......SI CUM A DECURS NASTEREA.......ASA INVATAM SI NOI CATE CEVA floare2.gif floare2.gif floare2.gif

BUNA FETELOR, TOCMAI AM DAT GATA 1 L DE LAPTE, VOI GRAVIDUTELE TRE SA BETI TONE DE LAPTE SI SA MANCATI TONE DE FRUCTE, ACUM E SEZONUL CAND SE GASESC CELE MAI MULTE FRUCTE AUTOHTONE, SA VA FERITI DE STRUGURII ADUSI DE AFARA, AU CELE MAI MULTE CHIMICALE. EU IN TIMPUL SARCINII AM MANCAT MULTE PERE SI APOI PORTOCALE, KIWI SI MERE. BANANE NU AM MANCAT CA ELE CONSTIPA.
AM LUAT SI ELEVIT SI L-AM FACUT PE GABRIEL DE 3900GR.
CAT DESPRE NASTERE, CE SA VA ZIC?
AM NASCUT NORMAL LA JUDETEAN LA ET 3, AM FOST LA CONTROALE IN ULTIMELE 3 LUNI LA GHICA, II DADEAM 20 LEI/CONTROL, IAR IN ULTIMA LUNA MA DUCEAM SAPTAMANAL. CAND SE APROPIA NASTEREA M-A INTERNAT IN SPITAL IN SEARA CAND ERA DE GARDA DUPA UN CONTROL CARE M-A CAM DURUT SI A ZIS CA NASC IN NOAPTEA AIA SAU A DOUA ZI. IN SEARA AIA NU AM PUTUT SA DORM, ERA BEBE FFF AGITAT SI NU MA LUA SOMNUL. LA 3.00 MI S-A RUPT APA SI AM PIERDUT SI DOPUL GELATINOS. M-A MUTAT IN SALA DE TRAVALIU, MI-AM SUNAT SOTUL SA VINA SI PE LA 4 AU INCEPUT CU INJECTII DE DILATARE SI DE PROVOCAREA CONTRACTIILOR. PE LA 4.30 MA PLIMBAM PE HOL PE LA SOTUL MEU, INCEPUSERA DEJA CONTRACTIILE, EL SARACUL NU MAI STIA CE SA FACA, FACEA TURE PE HOLURILE ALEA, ASISTENTELE TIPAU DUPA MINE SA INTRU IN SALON CA POT NASTE PE HOL...LA 5 AVEAM DILATATIE MAXIMA, SI AM INCEPUT SA MA SCREM.....PE O GALEATA.... CA NU AVEAM POZITIE IN PAT SI TREBUIA SA IMPING TARE, ASA... PE VINE... A FOST PERFECT. LA 5.20 M-AU PUS PE MASA DE NASTERE, L-AU CHEMAT PE DR CARE A VENIT IN MAIEU CA DORMEA, IAR LA 5.25 A IESIT BEBE CU PUTIN AJUTOR DIN PARTEA DR CARE M-A TAIAT VREO 2 CM. CUM A IESIT CUM A TIPAT. FFF TARE CA AVEA PLAMANI, LA 3900GR, VA DATI SEAMA. APOI AM SIMTIT O USURARE, AM ELIMINAT PLACENTA, M-A CUSUT SI M-AM INTORS IN SALA DE TRAVALIU PT 2 ORE DE FRECAT PE BURTA. MI-AU ARATAT ASISTENTELE CUM SI M-AM FRECAT SINGURA. A INTRAT SOTUL LA MINE, ZICEA CA NU MAI MA RECUNOSTEA, APROPO, IN SALA DE TRAVALIU AM BAUT 2 L DE APA. SA AVETI APA LA VOI NEAPARAT SI MUUUULTA VATA VREO 3 PACHETE MARI. AU FOST 2 ASISTENTE, LE-AM DAT CATE 50 LEI/FIECARE SI LA DR I-A DAT SOTUL 400 LEI. APOI AM MAI DAT PE ACOLO CAT AM STAT 4 ZILE IN SPITAL LA SPALAT, ETC INCA VREO 50 LEI IAR LA DR DE LA COPII 50 LEI. CAM ATAT NE-A DUS NASTEREA DOAR IN SPITAL. AKASA E PARTEA A DOUA, AM AVUT LISTA DIN SPITAL, AM CUMPARAT POMPA DE MULS, 44 LEI DE LA BABY NOVA, PATUT, CARUT, CADITA, HAINUTE, ETC.
CAM ASA AM TRECUT EU PRIN A DOUA EXPERIENTA A NASTERII.
SI LA PRIMUL COPIL AM AVUT PARTE DE ACEEASI ECHIPA DR, ASISTENTE, DR COPIL. LA FEL S-A INTAMPLAT, CU PROVOCATUL NASTERII, DOAR CA A DURAT MAI MULT, VREO 5 ORE FIIND PRIMA NASTERE.
LA AMBELE AM FOST BINE DESI TOATA LUMEA IL BALACARESTE PE GHICA, TOATE FEMEILE FUG DE EL, DAR ESTE SG DR DIN SPITAL CARE NU E CU NASUL PE SUS SI NICI NU CERE BANI DE LA OBRAZ. FIECARE II DA CAT VREA.E ADEVARAT CA NU VB PREA MULT, NU ITI EXPLICA PREA MULTE, DAR DACA SARCINA MERGE BINE, E OK. DACA SUNT PROBLEME ESTE FFF GRIJULIU, AM VAZUT CUM SE PURTA CU FETELE IN SPITAL. ASTA E PAREREA MEA, EU AM AVUT INCREDERE IN EL, INCREDERE PE CARE SI-A CASTIGAT-O LA PRIMA NASTERE.
SA AVETI SARCINI USOARE SI NASTERE SI MAI USOARA BURTICUTELOR.!
bety_dumy
multumim maria_corina ,sper sa nasc si eu usor.....ma sperie un pic gandul............dar astept cu emotie clipa aceea cand imi voi tine bebe in brate
maria_corina29
QUOTE(bety_dumy @ Jun 20 2009, 02:21 PM) *
multumim maria_corina ,sper sa nasc si eu usor.....ma sperie un pic gandul............dar astept cu emotie clipa aceea cand imi voi tine bebe in brate

durerile nasterii, care sunt suportabile, se uita in momentul in care iti tii bebelusul in brate. nu trebuie sa te sperii, trebuie sa ai curaj ca totul sa iasa bine. de tine depinde ca bb sa se nasca repede, nu de doctori. iar in spital, in cazul nasterii normale ordinea este aceasta:
tu-faci cel mai mare efort
asistentele - te incurajeaza si te invata
doctorul - el decat asista la nastere si te ajuta daca e cazul
cam asta e ordinea importantei la nastere. parerea mea e ca munca eu am facut-o, nu ei

curaj, mai vb pana nasti!



bety_dumy
incerc sa imi fac curaj pana atunci..............si sper si eu sa mai vorbim floare2.gif
Denysa
Buna, fetelor. Si eu sunt din Pitesti. Stau in Cartierul Trivale la complexul 1. Insa eu nu sunt mamica , desi imi doresc foarte mult. De un an si 2 luni incerc , nu mai folosesc nici un fel de contraceptie, dar.....nu s-a intamplat nimik. Nu stiu care este cauza. Am fost la un control si mi s-a spus ca sunt sanatoasa, ca n-am nimik. O sa ma duc la dr. Ali in Gavana. Am auzit ca este f bun, o prietena de a mea a nascut cu el si a fost f multumita.
Va pupic
Denysa
maria26
QUOTE(Denysa @ Jun 24 2009, 11:35 AM) *
Buna, fetelor. Si eu sunt din Pitesti. Stau in Cartierul Trivale la complexul 1. Insa eu nu sunt mamica , desi imi doresc foarte mult. De un an si 2 luni incerc , nu mai folosesc nici un fel de contraceptie, dar.....nu s-a intamplat nimik. Nu stiu care este cauza. Am fost la un control si mi s-a spus ca sunt sanatoasa, ca n-am nimik. O sa ma duc la dr. Ali in Gavana. Am auzit ca este f bun, o prietena de a mea a nascut cu el si a fost f multumita.
Va pupic

e foarte bun intradevar dr. Ali...dar cauzele pot fi multiple....
trebuie sa-ti faci analize amanuntite la sange ... dr Ali iti va da doar un tratament pt inceput fara sa-ti recomande analize ... poti incerca asa deocamdata, dar daca te grabesti, du-te la Bucuresti, nu ai ce cauta in Pitesti. Bafta multa! oFloare1.gif
pavoneitza
QUOTE(Denysa @ Jun 24 2009, 11:35 AM) *
Buna, fetelor. Si eu sunt din Pitesti. Stau in Cartierul Trivale la complexul 1. Insa eu nu sunt mamica , desi imi doresc foarte mult. De un an si 2 luni incerc , nu mai folosesc nici un fel de contraceptie, dar.....nu s-a intamplat nimik. Nu stiu care este cauza. Am fost la un control si mi s-a spus ca sunt sanatoasa, ca n-am nimik. O sa ma duc la dr. Ali in Gavana. Am auzit ca este f bun, o prietena de a mea a nascut cu el si a fost f multumita.
Va pupic

cum a spus si maria...mai bine da fugutza la buc oFloare1.gif
Denysa
Ati fost vreuna dintre voi la dr. Ali? Am programare sambata si o sa vad ce imi va spune. Multumesc pt sfat...
maria26
QUOTE(Denysa @ Jun 24 2009, 01:15 PM) *
Ati fost vreuna dintre voi la dr. Ali? Am programare sambata si o sa vad ce imi va spune. Multumesc pt sfat...

eu nu am fost, dar am prietene care au fost.. unele au ramas, altele nu.. au ajuns la Bucuresti si aveau trompele infundate, s-au operat... sad.gif
pavoneitza
QUOTE(Denysa @ Jun 24 2009, 01:15 PM) *
Ati fost vreuna dintre voi la dr. Ali? Am programare sambata si o sa vad ce imi va spune. Multumesc pt sfat...

si eu am o prietena care se ducea la el...dar a renuntzat...ea mi-a spus ca nu mai e ca la inceput....inainte avea grija mai mare de paciente...akum daca are f multe nu prea te mai baga in seama...
Denysa
Tineti-mi pumnii. Sambata o sa va spun ce mi-a spus dr.
Va pupic floare2.gif floare2.gif
maria26
QUOTE(Denysa @ Jun 24 2009, 02:04 PM) *
Tineti-mi pumnii. Sambata o sa va spun ce mi-a spus dr.
Va pupic floare2.gif floare2.gif


BAFTA MULTA trandafir.gif
pavoneitza
QUOTE(Denysa @ Jun 24 2009, 02:04 PM) *
Tineti-mi pumnii. Sambata o sa va spun ce mi-a spus dr.
Va pupic floare2.gif floare2.gif

bafta
pavoneitza
maria ,ne vedem duminica?
maria26
QUOTE(pavoneitza @ Jun 24 2009, 04:23 PM) *
maria ,ne vedem duminica?

da, sigur smile.gif
weekenul asta stam acasa
smile.gif
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Jun 24 2009, 07:34 PM) *
da, sigur smile.gif
weekenul asta stam acasa
smile.gif

SUPER!
abia astept...si noi la fel...taty munceste....sapt viitoare noi plekam la mare nanner.gif
maria26
QUOTE(pavoneitza @ Jun 24 2009, 09:52 PM) *
SUPER!
abia astept...si noi la fel...taty munceste....sapt viitoare noi plekam la mare nanner.gif


ce misto! noi avem bilet in august.. in ce statiune va duceti?
bety_dumy
QUOTE(Denysa @ Jun 24 2009, 02:04 PM) *
Tineti-mi pumnii. Sambata o sa va spun ce mi-a spus dr.
Va pupic floare2.gif floare2.gif

mult succes floare2.gif floare2.gif
Denysa
Multumesc Bety trandafir.gif
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Jun 25 2009, 09:38 AM) *
ce misto! noi avem bilet in august.. in ce statiune va duceti?

mamaia....noi in august ramanem singurei crybaby.gif
maria26
QUOTE(pavoneitza @ Jun 26 2009, 10:50 PM) *
mamaia....noi in august ramanem singurei crybaby.gif


de ce?
maria26
alina, imi pare rau ca nu ne-am vazut nici weeknedul asta, dar am dormit mult si a fost si vremea urata..sad.gif
Denysa
Buna . Ce faceti? Eu am fost sambata la dr Ali. Mi-a facut un control si mi-a zis ca am vaginita....o inflamatie si mi-a dat un tratament cu niste pastilute si ovule. I-am spus ca de un an incerc sa ramana insarcinata si...mi-a zis ca nu e nimik grav, dar intai sa imi tratez inflamatia si apoi sa ma duc din nou la el pentru un ecograf sa vada daca am ovulatie si atunci vom vedea ce trebuie facut. Mi-a placut de el....foarte calm...vorbea frumos...mi-a dat reteta compensata cu 25% la farmaciile Eva (probabil colaboreaza cu ele). Acum ma apuc de tratament si apoi o sa ma duc din nou la el.
Va pupic si sa aveti o saptamana usoara. trandafir.gif
Denysa
Eu stau acasa fiindca firma unde am lucrat s-a inchis si nu mi-am gasit nimik de lucru...cu criza asta. Voi pe unde lucrati?
maria26
QUOTE(Denysa @ Jun 29 2009, 12:50 PM) *
Eu stau acasa fiindca firma unde am lucrat s-a inchis si nu mi-am gasit nimik de lucru...cu criza asta. Voi pe unde lucrati?


ce meserie ai?
bety_dumy
QUOTE(Denysa @ Jun 29 2009, 11:50 AM) *
Eu stau acasa fiindca firma unde am lucrat s-a inchis si nu mi-am gasit nimik de lucru...cu criza asta. Voi pe unde lucrati?

eu nu mai lucrez,sunt in somaj
pavoneitza
QUOTE(maria26 @ Jun 29 2009, 09:41 AM) *
de ce?

pai sotul meu pleak pt 3 luni in germania

QUOTE(maria26 @ Jun 29 2009, 09:42 AM) *
alina, imi pare rau ca nu ne-am vazut nici weeknedul asta, dar am dormit mult si a fost si vremea urata..sad.gif


pai cand am vazut timpul ala nasol....m-am gandit ca nu are rost sa iesim...
QUOTE(Denysa @ Jun 29 2009, 11:50 AM) *
Eu stau acasa fiindca firma unde am lucrat s-a inchis si nu mi-am gasit nimik de lucru...cu criza asta. Voi pe unde lucrati?

nici eu nu lucrez
Denysa
Maria...sunt economist. Am lucrat ca operator calculator la 2 firme de distributie (sc tdg srl si sc ps intex sa). Acum caut ceva tot operator sau economist, contabil....Daca stiti ceva...vre-un post pe undevA....va rog spuneti-mi si mie. Va pupic trandafir.gif
Denysa
Fetelor....unde ati disparut toate?
Nu mai e nimeni pe aici....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.