Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi De Ianuarie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
vanina
Sabin-Manuel s-a nascut pe 25 ianuarie 2008 la maternitatea Cuza Voda din Iasi, prin cezariana cu Dna. dr. Manolache Rodica.
Am tot cautat mamici si bebei din Ianuarie 2008 si nu am gasit...
Asteptam... biggrin.gif
maria2008
Buna!Si eu sunt tot o mamica de ianuarie 2008.Pe fetita mea o cheama Daria Maria si e nascuta pe 10 ianuarie.Bine te-am gasit floare2.gif si sa iti traiasca bb.gif .
vanina
Multumesc, la fel. Din ce oras sunteti? Merge fetita? jucaus.gif al meu se tine asa un pic pe picioare si merge doar tinut de manute, si inca nu stie sa mearga de-a busilea blush.gif
maria2008
Suntem din Prahova.Merge tinuta de manute se ridica de tot ce apuca si merge si de-a busilea. trandafir.gif Acum ne chinuim cu dintisorii crybaby.gif .Pana acum nu avem nici unul.
vanina
Noi ii avem doar 2 de jos si i-au aparut la 8 luni, si eu credeam ca ramane fara dinti liwlol.gif acum tot ii asteptam pe cei de sus dar nu e prea umflata gingia. Si ce papa ea toata ziua accepta toate gusturile? ca al meu e un pic mofturos...
maria2008
QUOTE(vanina @ Nov 22 2008, 11:44 PM) *
Noi ii avem doar 2 de jos si i-au aparut la 8 luni, si eu credeam ca ramane fara dinti liwlol.gif acum tot ii asteptam pe cei de sus dar nu e prea umflata gingia. Si ce papa ea toata ziua accepta toate gusturile? ca al meu e un pic mofturos...


In privinta asta nu am avut probleme.Mananca orice ii dau nu e mofturoasa si pe deasupra e tare pofticioasa(seamana cu tati liwlol.gif ).Daca vede ca mananci ceva si nu ii dai sa guste plange pana ii dai sau incearca sa iti bage degetul in gura.
vanina
smile.gif Bravo ei, ce noroc ai!!! Al meu se stramba tare cand ii dau ceva nou si daca nu ii place tine gura inchisa si intoarce capul. Sper sa il mai conving sa pape si el cateva legume ca ne-am saturat de fructe bananab.gif
maria2008
QUOTE(vanina @ Nov 23 2008, 01:50 AM) *
smile.gif Bravo ei, ce noroc ai!!! Al meu se stramba tare cand ii dau ceva nou si daca nu ii place tine gura inchisa si intoarce capul. Sper sa il mai conving sa pape si el cateva legume ca ne-am saturat de fructe bananab.gif


Iaurtel,carnita papa?Pana acum nu am avut probleme cu mancarea.Ai incercat sa il pacalesti cu o jucarie?La noi singura problema e ca daca nu e ocupata cu ceva (o jucarie sau ceva interesant) nu deschide gurita doh.gif .
vanina
Da ii place doar iaurtul de la campina, si carnita si galbenus de ou papa din piure de cartofi dar cam putin. Si eu cand ii dau sa manance il las sa se uite la tv si e mult mai usor eating.gif ; daca se joaca nu vrea sa pape jucaus.gif
ramos_kestorita
Buna! Sunt mamica de ianuarie 2008, adica 2 ianuarie. Atunci s-a nascut Tudor Andrei prin cezariana la Sp.Filantropia Bucuresti. bb.gif Acum, la fel ca si voi, mergem de-a busilea, mai cadem, ne ridicam, merge tinut de manute. Acum suntem putin bolnaviori, am capatat o enterocolita nefericita si ne tratam cu seriozitate. Astept sa ne cunoastem mai bine. Pe curand!
ana80
si eu care am crezut casunt singura,chiar ieri am scris un topic "mamici de ianuarie 2008" si voi erati la ebelusi de ianuarie
noemi s-a nascut pe 17 ianuarie,are 6 dintisori,merge de-a busile,se ridica in picioare singura,face chiar si cativa pasi singura,a inceput sa manance foarte bine si suntem foarte fericitii ca a venit in viata noasta!sa va traiasca la toate jucaus.gif si sa fie sanatosi!
vanina
ooo.. deja avem 2 fetite si 2 baietei notworthy.gif laugh.gif baietelul meu nu merge de-a busilea, nu a prins figura inca jucaus.gif , cand vrea sa ajunga la ceva parca inoata laugh.gif
ana80
QUOTE(vanina @ Nov 27 2008, 08:54 PM) *
ooo.. deja avem 2 fetite si 2 baietei notworthy.gif laugh.gif baietelul meu nu merge de-a busilea, nu a prins figura inca jucaus.gif , cand vrea sa ajunga la ceva parca inoata laugh.gif


trebuie sa fie tare dragalas sa-l vezi innotand! oFloare.gif
maria2008
QUOTE(ramos_kestorita @ Nov 27 2008, 04:19 PM) *
Buna! Sunt mamica de ianuarie 2008, adica 2 ianuarie. Atunci s-a nascut Tudor Andrei prin cezariana la Sp.Filantropia Bucuresti. bb.gif Acum, la fel ca si voi, mergem de-a busilea, mai cadem, ne ridicam, merge tinut de manute. Acum suntem putin bolnaviori, am capatat o enterocolita nefericita si ne tratam cu seriozitate. Astept sa ne cunoastem mai bine. Pe curand!



[quote name='ana80' date='Nov 27 2008, 05:28 PM' post='373485']
si eu care am crezut casunt singura,chiar ieri am scris un topic "mamici de ianuarie 2008" si voi erati la ebelusi de ianuarie
noemi s-a nascut pe 17 ianuarie,are 6 dintisori,merge de-a busile,se ridica in picioare singura,face chiar si cativa pasi singura,a inceput sa manance foarte bine si suntem foarte fericitii ca a venit in viata noasta!sa va traiasca la toate jucaus.gif si sa fie sanatosi!
[/quo
Sa va traiasca bb.gif !Se pare ca incet incet au inceput sa se adune si mamicile de ianuarie laugh.gif .Va astept la 1_3ani.gif . floare2.gif
vanina
QUOTE(ana80 @ Nov 27 2008, 11:21 PM) *
trebuie sa fie tare dragalas sa-l vezi innotand! oFloare.gif

da asa e laugh.gif da' ne laudam si noi la alte capitole tongue.gif stim sa aplaudam eusa_clap.gif sa dansam bananab.gif si sa facem "pa" biggrin.gif
Ma bucur ca ne adunam si noi mamicile de ianuarie oFloare.gif
ana80
QUOTE(vanina @ Nov 28 2008, 10:26 AM) *
da asa e laugh.gif da' ne laudam si noi la alte capitole tongue.gif stim sa aplaudam eusa_clap.gif sa dansam bananab.gif si sa facem "pa" biggrin.gif
Ma bucur ca ne adunam si noi mamicile de ianuarie oFloare.gif


cred ca in aceasta faza de crestere sunt cei mai dragalasi jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif sunt innebunita cand ii vad cum incearca sa faca tot felul de lucruri singuri bananab.gif
maria2008
QUOTE(ana80 @ Nov 28 2008, 12:29 PM) *
cred ca in aceasta faza de crestere sunt cei mai dragalasi jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif sunt innebunita cand ii vad cum incearca sa faca tot felul de lucruri singuri bananab.gif


Noi avem probleme cu somnicul.Noaptea se trezeste din jumatate in jumatate de ora o pun pe picioare adoarme o pun in pat se trezeste doh.gif .Sa fie oare de la dintisori?A mai trecut cineva prin asa ceva pentru ca deja tine de o saptamana.Ziua aceeasi poveste doarme cel mult o ora crybaby.gif nu stiu ce sa mai fac.
ana80
QUOTE(maria2008 @ Nov 29 2008, 04:20 PM) *
Noi avem probleme cu somnicul.Noaptea se trezeste din jumatate in jumatate de ora o pun pe picioare adoarme o pun in pat se trezeste doh.gif .Sa fie oare de la dintisori?A mai trecut cineva prin asa ceva pentru ca deja tine de o saptamana.Ziua aceeasi poveste doarme cel mult o ora crybaby.gif nu stiu ce sa mai fac.


SI NOI AM AVUT PROB CU SOMNUL,EU O PUNEAM IN PAT LANGA MINE SI O MAI LASAM SA DOARMA ASA.....DIN CATE AM CITIT EU ESTE SI O PERIOADA CAND NU PREA DORM NOAPTEA,SE TREZESC FOARTE DES....NOEMI CAND SE TREZESTE NOAPTEA STA CATE O ORA-DOUA TREAZA SI NE POVESTESTE SI NU ESTE CHIP SA O ADORMIM LA LOC....CRED CA PUIUL TAU ARE FOARTE MULTA ENERGIE....DACA AR DUREA-O CEVA AR PLANGE.....TREBUIE SA NE INARMAM CU FOARTE MULTA RABDARE.SANATATE LA jucaus.gif
IAR PT MAMI CARE ESTE FOARTE OBOSITA hug.gif oFloare.gif
maria2008
QUOTE(ana80 @ Nov 29 2008, 04:39 PM) *
SI NOI AM AVUT PROB CU SOMNUL,EU O PUNEAM IN PAT LANGA MINE SI O MAI LASAM SA DOARMA ASA.....DIN CATE AM CITIT EU ESTE SI O PERIOADA CAND NU PREA DORM NOAPTEA,SE TREZESC FOARTE DES....NOEMI CAND SE TREZESTE NOAPTEA STA CATE O ORA-DOUA TREAZA SI NE POVESTESTE SI NU ESTE CHIP SA O ADORMIM LA LOC....CRED CA PUIUL TAU ARE FOARTE MULTA ENERGIE....DACA AR DUREA-O CEVA AR PLANGE.....TREBUIE SA NE INARMAM CU FOARTE MULTA RABDARE.SANATATE LA jucaus.gif
IAR PT MAMI CARE ESTE FOARTE OBOSITA hug.gif oFloare.gif


Si eu am incercat sa o las asa in speranta ca poate adoarme dar daca vede ca nu o bagam in seama ne da cu palma peste fata laugh.gif iar daca o pun in patut plange pana ma duc sa o iau.Nu cred ca ar durea-o ceva pentru ca daca o pun pe picioare si o legan imediat adoarme.Intra-adevar trebuie f multa rabdare dar trecem noi si peste asta biggrin.gif si ne facem mari.Pupici jucaus.gif si pt mami ca ne-a raspuns tzuc.gif
vanina
QUOTE(maria2008 @ Nov 29 2008, 06:18 PM) *
Si eu am incercat sa o las asa in speranta ca poate adoarme dar daca vede ca nu o bagam in seama ne da cu palma peste fata laugh.gif iar daca o pun in patut plange pana ma duc sa o iau.Nu cred ca ar durea-o ceva pentru ca daca o pun pe picioare si o legan imediat adoarme.Intra-adevar trebuie f multa rabdare dar trecem noi si peste asta biggrin.gif si ne facem mari.Pupici jucaus.gif si pt mami ca ne-a raspuns tzuc.gif

am avut si noi o perioada din asta acum cateva saptamani sau mai putin. nu stiu exact cate nopti m-a trezit des, dar acum a inceput sa mai rareasca trezirile nocturne notworthy.gif adica se trezeste de 3 ori si il pun la san si adoarme repede partners.gif cand avea vreo 4 luni cred ca se trezea mai rar, ce aiuriti sunt bebelusii astia... jucaus.gif pupici mamicilor
maria2008
QUOTE(vanina @ Nov 29 2008, 08:21 PM) *
am avut si noi o perioada din asta acum cateva saptamani sau mai putin. nu stiu exact cate nopti m-a trezit des, dar acum a inceput sa mai rareasca trezirile nocturne notworthy.gif adica se trezeste de 3 ori si il pun la san si adoarme repede partners.gif cand avea vreo 4 luni cred ca se trezea mai rar, ce aiuriti sunt bebelusii astia... jucaus.gif pupici mamicilor


Sper sa nu mai tina mult sa isi revina ca deja sunt ca teleghidata laugh.gif .Inca ii mai dai san?Eu nu am avut decat f putin si se cunoaste pentru ca nu are imunitate si imi raceste f repede. hug.gif
vanina
QUOTE(maria2008 @ Nov 29 2008, 09:32 PM) *
Sper sa nu mai tina mult sa isi revina ca deja sunt ca teleghidata laugh.gif .Inca ii mai dai san?Eu nu am avut decat f putin si se cunoaste pentru ca nu are imunitate si imi raceste f repede. hug.gif

Da ii mai dau san si am avut noroc ca nu a fost bolnav niciodata notworthy.gif cu toate ca eu am racit de cateva ori. I-am mai facut si vaccinuri in plus fata de schema nationala, poate si astea l-au protejat... unsure.gif
Somnic usor pt bebe smile.gif tzuc.gif
ana80
QUOTE(maria2008 @ Nov 29 2008, 09:32 PM) *
Sper sa nu mai tina mult sa isi revina ca deja sunt ca teleghidata laugh.gif .Inca ii mai dai san?Eu nu am avut decat f putin si se cunoaste pentru ca nu are imunitate si imi raceste f repede. hug.gif

la noi partea cu trezitul noaptea foarte des a tinut cam 2 saptamani
VACCIN PT GRIPA IAR EI II DAM ImunoRoyal Junior sirop,pana acum nu a fost racita si ne rugam nici sa nu raceasca.multa sanatate la jucaus.gif si pupici
ramos_kestorita
Tudor( apropo de somnic) este un mic Ben Laden. Daca cumva doarme cu vreo bunica( cand sunt in vizita), este cel mai dulce copil... nu se trezeste pana dimi... cand e cu noi ne terorizeaza din ora in ora. rare sunt noptile cand doarme cap cpoada. Dar, in genere, e bine. wub.gif
A avut per. nasoale cand i-au erupt 3 dintisori odata... acum are 8 dinti...si ce musca!!! biggrin.gif
vanina
QUOTE(ramos_kestorita @ Dec 1 2008, 02:09 PM) *
Tudor( apropo de somnic) este un mic Ben Laden. Daca cumva doarme cu vreo bunica( cand sunt in vizita), este cel mai dulce copil... nu se trezeste pana dimi... cand e cu noi ne terorizeaza din ora in ora. rare sunt noptile cand doarme cap cpoada. Dar, in genere, e bine. wub.gif
A avut per. nasoale cand i-au erupt 3 dintisori odata... acum are 8 dinti...si ce musca!!! biggrin.gif

8 dinti!?! detine recordul deocamdata la bebeii de ianuarie floare2.gif
ana80
felicitari pt cei mai multi dintisorii! bananab.gif noi suntem mai norocoase cu somnul -se trezeste doar o data pe noapte dar atunci ne povesteste cate o ora dupa care adoarme din nou!pupici la jucaus.gif si trandafir.gif la mamici!
maria2008
Problema la noi au fost dintisorii pentru ca ne-au iesit trei odata.Dupa ce au spart gingia a dormit o noapte fara sa se intoarca iar eu m-am trezit sa vad ce a patit de nu se mai misca tongue.gif .Asa ca acum putem sa ne laudam si noi ca avem trei dintisori bananab.gif si ne-am facut din nou fete cuminti. bouncy.gif
ana80
felicitari pt dintisori,daria! floare2.gif si eu ma mai trezesc noaptea daca ea nu o face sa vad ce face rolleyes.gif
maria2008
Multumim tzuc.gif floare2.gif
vanina
Felicitari pentru toti dintisorii de aici tongue.gif noi avem numai doi oFloare1.gif si de cateva zile am inceput sa mergem de-a busilea biggrin.gif
ana80
QUOTE(vanina @ Dec 1 2008, 11:50 PM) *
Felicitari pentru toti dintisorii de aici tongue.gif noi avem numai doi oFloare1.gif si de cateva zile am inceput sa mergem de-a busilea biggrin.gif


BRAVO! eusa_clap.gif SA TE TI DE ACUM ,MAMI,CA AM PLECAT LA INSPECTAT TOATA CASA! bananab.gif
maria2008
QUOTE(vanina @ Dec 1 2008, 11:50 PM) *
Felicitari pentru toti dintisorii de aici tongue.gif noi avem numai doi oFloare1.gif si de cateva zile am inceput sa mergem de-a busilea biggrin.gif


eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif e baiat mare.
vanina
Multumim bananab.giflaugh.gif .
Mamicilor, vroiam sa va intreb bebeii vostri cam ce cantitate mananca la o masa? Eu daca ii dau de exemplu piure de cartofi cu galbenus de ou sau carnita mananca cateva lingurite nu cred ca ajunge la 100 grame, poate 50 ... iaurt papa si 150 grame odata cand ii dau
ana80
[quote name='vanina' date='Dec 2 2008, 12:13 AM' post='378991']
Multumim bananab.gif laugh.gif .
Mamicilor, vroiam sa va intreb bebeii vostri cam ce cantitate mananca la o masa? Eu daca ii dau de exemplu piure de cartofi cu galbenus de ou sau carnita mananca cateva lingurite nu cred ca ajunge la 100 grame, poate 50 ... iaurt papa si 150 grame odata cand ii dau
[/quote
atat cat vrea ea sa manance,nu o fortez sa manance in puls(chiar daca eu as vrea sa manance mai mult),sunt zile in care mananca doar cateva lingurite si zile in care mananca foarte bine....noi inca mai papam si de la mami lapte ...dai ceea cei place si ai multa rabdare si ai sa vezi ca in curand o sa pape tot ceea cei dai...si noi ne-am stresat cu faptul ca nu manca dar apoi ne-am multumit si cu cele cateva lingurite si acum papam aproape tot...sanatate si pupici la jucaus.gif
vanina
QUOTE(ana80 @ Dec 2 2008, 01:38 AM) *
atat cat vrea ea sa manance,nu o fortez sa manance in puls(chiar daca eu as vrea sa manance mai mult),sunt zile in care mananca doar cateva lingurite si zile in care mananca foarte bine....noi inca mai papam si de la mami lapte ...dai ceea cei place si ai multa rabdare si ai sa vezi ca in curand o sa pape tot ceea cei dai...si noi ne-am stresat cu faptul ca nu manca dar apoi ne-am multumit si cu cele cateva lingurite si acum papam aproape tot...sanatate si pupici la jucaus.gif

bere.gif si noi papam lapte tot de la mami tongue.gif de asta si intreb de cantitati pentru ca ma gandesc ca poate mananca prea mult lapte si prea putina mancare... blush.gif tzuc.gif
ana80
QUOTE(vanina @ Dec 2 2008, 10:22 AM) *
bere.gif si noi papam lapte tot de la mami tongue.gif de asta si intreb de cantitati pentru ca ma gandesc ca poate mananca prea mult lapte si prea putina mancare... blush.gif tzuc.gif


la ultimul control i-am spus pediatrului ca mananca putina mancare si dupa ce a controlat-o mi-a spus sa stau linistita ca s-a dezvoltat normal,sa nu-mi fac griji ca nu mananca mancare atata timp cat ea nu a slabit... se pare ca tot lapticul de la mami este mai bun ....sa fim bucuroase ca avem lapte ca sa se hraneasca oFloare.gif
maria2008
QUOTE(vanina @ Dec 2 2008, 12:13 AM) *
Multumim bananab.gif laugh.gif .
Mamicilor, vroiam sa va intreb bebeii vostri cam ce cantitate mananca la o masa? Eu daca ii dau de exemplu piure de cartofi cu galbenus de ou sau carnita mananca cateva lingurite nu cred ca ajunge la 100 grame, poate 50 ... iaurt papa si 150 grame odata cand ii dau



In privinta asta nu am avut probleme.Acum cu dintisorii a fost putin mai mofturoasa(refuza sa pape laptic).Bucurati-va ca aveti laptic inca pentru ca lapticul de la mami este cel mai bun eating.gif .Eu zic sa nu iti faci probleme daca a luat normal in greutate pentru ca el papa atat cat are nevoie.
vanina
QUOTE(maria2008 @ Dec 2 2008, 09:44 PM) *
In privinta asta nu am avut probleme.Acum cu dintisorii a fost putin mai mofturoasa(refuza sa pape laptic).Bucurati-va ca aveti laptic inca pentru ca lapticul de la mami este cel mai bun eating.gif .Eu zic sa nu iti faci probleme daca a luat normal in greutate pentru ca el papa atat cat are nevoie.

Da asa e. Cu greutatea nu are probleme are cel putin 11 kg notworthy.gif numai ca trebuie sa insist cu mancarea la el ca papa prea mult laptic(cred eu) si nu as vrea sa devina anemic din cauza asta. Azi a papat mai bine ca de obicei biggrin.gif Va pupam tzuc.gif
ramos_kestorita
Sunteti niste fericite! bananab.gif Eu m-am intors la munca cand bb avea 4 luni. crybaby.gif Asa ca n-am alaptat pre mult (+ 2 mastite la acelasi san). Tudor a mancat f.f.f.bine pana la nenorocirea asta de enterocolita. Acum mananca numai orez, morcov, lapte fara lactoza si e satul, mititelu'. Nu au nici un gust. Dar, sper sa trecem cat mai rpd peste asta si ne revenim noi! bouncy.gif Acum vreo 3 saptamani a avut o per. de 10-14 zile cand nu mai vroia lapte. mad.gif Dr. lui imi zicea sa-i dau in somn sau sa-l indulcesc.Nu am fost de acord cu nicio varianta, dar, i-am dat cereale cu cacao sau altele de la milupa sub forma de budinca. Si, intr-o dimineata am incercat ceva si mi-a iesit... am pus lapte in canuta cu cioc de la avent si a baut baiatu'... n-avea nicio treaba! notworthy.gif Apoi, incet incet am reintrodus bibe. biggrin.gif pup toti jucaus.gif
maria2008
QUOTE(ramos_kestorita @ Dec 4 2008, 12:00 AM) *
Sunteti niste fericite! bananab.gif Eu m-am intors la munca cand bb avea 4 luni. crybaby.gif Asa ca n-am alaptat pre mult (+ 2 mastite la acelasi san). Tudor a mancat f.f.f.bine pana la nenorocirea asta de enterocolita. Acum mananca numai orez, morcov, lapte fara lactoza si e satul, mititelu'. Nu au nici un gust. Dar, sper sa trecem cat mai rpd peste asta si ne revenim noi! bouncy.gif Acum vreo 3 saptamani a avut o per. de 10-14 zile cand nu mai vroia lapte. mad.gif Dr. lui imi zicea sa-i dau in somn sau sa-l indulcesc.Nu am fost de acord cu nicio varianta, dar, i-am dat cereale cu cacao sau altele de la milupa sub forma de budinca. Si, intr-o dimineata am incercat ceva si mi-a iesit... am pus lapte in canuta cu cioc de la avent si a baut baiatu'... n-avea nicio treaba! notworthy.gif Apoi, incet incet am reintrodus bibe. biggrin.gif pup toti jucaus.gif



Si Daria de cateva zile refuza sa pape laptic dar dupa cum spune-i si tu o las sa adoarma si ii dau sa pape.Daca e cu cereale papa fara probleme dar daca e simplu nu mananaca decat cel mult 100 ml.Au si ei perioadele lor biggrin.gif .Noi acum dormim bine dar refuzam lapticul. doh.gif Sanatate multa la un jucaus.gif bolnavior. oFloare1.gif
vanina
QUOTE(ramos_kestorita @ Dec 4 2008, 12:00 AM) *
Sunteti niste fericite! bananab.gif Eu m-am intors la munca cand bb avea 4 luni. crybaby.gif Asa ca n-am alaptat pre mult (+ 2 mastite la acelasi san). Tudor a mancat f.f.f.bine pana la nenorocirea asta de enterocolita. Acum mananca numai orez, morcov, lapte fara lactoza si e satul, mititelu'. Nu au nici un gust. Dar, sper sa trecem cat mai rpd peste asta si ne revenim noi! bouncy.gif Acum vreo 3 saptamani a avut o per. de 10-14 zile cand nu mai vroia lapte. mad.gif Dr. lui imi zicea sa-i dau in somn sau sa-l indulcesc.Nu am fost de acord cu nicio varianta, dar, i-am dat cereale cu cacao sau altele de la milupa sub forma de budinca. Si, intr-o dimineata am incercat ceva si mi-a iesit... am pus lapte in canuta cu cioc de la avent si a baut baiatu'... n-avea nicio treaba! notworthy.gif Apoi, incet incet am reintrodus bibe. biggrin.gif pup toti jucaus.gif

Mai bine nu mai reintroduci bibe, daca tot ii place sa bea din canita! Al meu bea doar apa din canita altceva nu vrea si nici biberon blush.gif Nu a fost agitat de la cereale cu cacao? pupici pt toate mamicile si toti bebeii tzuc.gif
ana80
QUOTE(ramos_kestorita @ Dec 4 2008, 12:00 AM) *
Sunteti niste fericite! bananab.gif Eu m-am intors la munca cand bb avea 4 luni. crybaby.gif Asa ca n-am alaptat pre mult (+ 2 mastite la acelasi san). Tudor a mancat f.f.f.bine pana la nenorocirea asta de enterocolita. Acum mananca numai orez, morcov, lapte fara lactoza si e satul, mititelu'. Nu au nici un gust. Dar, sper sa trecem cat mai rpd peste asta si ne revenim noi! bouncy.gif Acum vreo 3 saptamani a avut o per. de 10-14 zile cand nu mai vroia lapte. mad.gif Dr. lui imi zicea sa-i dau in somn sau sa-l indulcesc.Nu am fost de acord cu nicio varianta, dar, i-am dat cereale cu cacao sau altele de la milupa sub forma de budinca. Si, intr-o dimineata am incercat ceva si mi-a iesit... am pus lapte in canuta cu cioc de la avent si a baut baiatu'... n-avea nicio treaba! notworthy.gif Apoi, incet incet am reintrodus bibe. biggrin.gif pup toti jucaus.gif


eu de abia am inceput munca dar nu am renuntat la alaptat,in privinta asta suntem norocoase rolleyes.gif multa sanatate la jucaus.gif ,sa se faca bine cat mai repede! hug.gif
maria2008
Mamici ati pregatit ghetutele?Diseara vine mosu bananab.gif .
vanina
QUOTE(maria2008 @ Dec 5 2008, 05:05 PM) *
Mamici ati pregatit ghetutele?Diseara vine mosu bananab.gif .

Da le-am pregatit de aseara tot vine mosu in mai multe randuri bananab.gif . Deocamdata a primit niste ghetute Geox, fes,manusi(de la nasi) si o jucarica(de la mine) oFloare.gif . E primul lui Mos Nicolae asa ca guitar.gif si ii mai lipseste vargutza pe care o sa o primeasca mai tarziu jucaus.gif pupici tzuc.gif
ana80
ghetute gata lustruite,diseara le punem in geam......deabia astept bananab.gif ......este primul mos nicolae si suntem foarte fericite rolleyes.gif
am vorbit cu mosul si de o nuia......pt orice eventualitate biggrin.gif tzuc.gif la jucaus.gif
ana80
FETELE ATI PUS FOTO LA COPILUL ANULUI?
NOI DA.SUNTEM AICI http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...pant.asp?id=818
PUPICI SI VA RUGAM SA NE VOTATI! floare2.gif
vanina
QUOTE(ana80 @ Dec 5 2008, 06:18 PM) *
FETELE ATI PUS FOTO LA COPILUL ANULUI?
NOI DA.SUNTEM AICI http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...pant.asp?id=818
PUPICI SI VA RUGAM SA NE VOTATI! floare2.gif

wow superba poza adica Noemi ce frumoasa e asa ingeras oFloare.gif !!! super ... unde ati facut poza??
maria2008
Si noi ne-am pregatit.Mami a cumparat cizmulitele asa ca asteptam sa vina si restul de mos sa le umple laugh.gif (sa speram ca nu cu nuiesule). smile.gif .Va pup si sa ne povestiti maine cu ce a venit mosu.
nicoletaszepesi
Buna, am si eu o fetita nascuta pe 22 ianuarie 2008.E prima oara cand indraznesc sa scriu pe forum.
Merge de-a busilea, face bravo, dar de mancat nu prea decat pacalita si merge tinuta de manute.
Va salutam, pupici.
ana80
QUOTE(vanina @ Dec 5 2008, 09:22 PM) *
wow superba poza adica Noemi ce frumoasa e asa ingeras oFloare.gif !!! super ... unde ati facut poza??

multumim pt complimente! notworthy.gif
a facut-o tati cand se scalda in baita ei de vara
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.