Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusul Meu Nu Vrea Sa Stea Pe Burta
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
danielled
Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>
carmensibiu
QUOTE(danielled @ Oct 27 2008, 03:12 PM) *
Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>

buna, daneilled!
parerea mea e ca nu trebuie sa te stresezi prea tare! daca nu vrea, asta este! nu il pune! nu e obligatoriu ca copilasii sa stea pe burtica! am o prietena care are un baietel de 5 luni jumatate si spunea acelasi lucru! in nici un caz nu e o problema!
Ancussa
Al meu BB implineste sambata un an si nu a stat pe burta pentru ca nu ii placea. Nici acum nu ii place si deja merge singur in picioare, e baiat mare.
Pana acum nu s-a dovedit a fi o problema.
Eu zic ca nu ai dece sa iti faci ganduri.

EMY2000
DUPA MINE NU CRED CA ESTE O PROBLEMA.EU BAIATUL L-AM PUS PE BURTICA PE LA 6 LUNI.ACUM ESTE MARE SI DOARME NUMAI PE BURTA.
spring
eu l-am pus pe burtica chiar de cand am venit acasa de la maternitate, asa recomandau neonatologii. dar imi era frica sa il las nesupravegeat, chiar daca isi intorcea singur capul. pt. linistea ta, mai incearca, dar cauta momentul potrivit, sa nu ii fie somn, de ex., si stimuleaza-l cu jucarii colorate - zornaitori. statul pe burta ajuta f. mult la mobilitate si motricitate. incet, incet nu il vei mai putea tine pe spate! jucaus.gif
alinad
fetita mea a stat pe burtica cu capul sus dupa 4, 5 luni acum doar pe burta doarme. Si in fundulet a stat dupa 6 luni. La 7 luni s-a ridicat de marginea patului. Nu cred ca este o regula. Unele lucruri le fac mai greu altele mai usor, dipinde si daca le place. Copiii sunt diferiti, la 3 luni e chiar prea mic sa-ti faci probleme.

Va doresc sanatate!
ana80
QUOTE(danielled @ Oct 27 2008, 03:12 PM) *
Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>

cand am adus fetita mea acasa de la maternitate si am pus-o pe burta ia placut dar la scurt timp nu a vrut sa mai stea,plangea ori de cate ori o asezam pe burtica asa ca am lasat-o pana cand a inceput sa se intoarca singura pe burta(in jurul a 4-4.5 luni) si de atunci doarme doar pe burta.nu cred ca este vreo problema ca nu vrea sa stea pe burta,las-o pe ea sa decida cand vrea sa stea pe burtica si ai sa vezi ce fericita o sa fie atunci.multa sanatate la bebeul tau! jucaus.gif
danielled
Multumesc mult pentru raspunsuri o sa-l las in pace ca e normal si sanatos.
crystynutza84
QUOTE(danielled @ Oct 27 2008, 02:12 PM) *
Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>

Nu intra in panica. Fiecare copil are evolutia lui. Toate la timpul lor. jucaus.gif jucaus.gif
seomind
First You got a great blog .I will be interested in more similar topics. i see you got really very useful topics, i will be always checking your blog thanks. Monetarico Review
seomind
Hi to everybody, here everyone is sharing such knowledge, so it’s fastidious to see this site, and I used to visit this blog daily Monetarico Review
seomind
I’ve been searching for some decent stuff on the subject and haven't had any luck up until this point, You just got a new biggest fan!.. Monetarico Review
seomind
I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well.. Monetarico Review
seomind
Well, this got me thinking what other workouts are good for those of us who find ourselves on the road or have limited equipment options. financial freedom
seomind
I have checked this link this is really important for the people to get benefit from. financial freedom
seomind
Very nice article, I enjoyed reading your post, very nice share, I want to twit this to my followers. Thanks!. financial freedom
seomind
This is just the information I am finding everywhere. Thanks for your blog, I just subscribe your blog. This is a nice blog.. Selling On Audible Review
seomind
wow, great, I was wondering how to cure acne naturally. and found your site by google, learned a lot, now i’m a bit clear. I’ve bookmark your site and also add rss. keep us updated. Selling On Audible Review
seomind
Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have. Selling On Audible Review
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.