Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mame Singure-supermame
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
Pagini: 1, 2
MERY
buna mamicilor.Sunt o mamica singura si tare m-as bucura daca as gasi mamici la fel de curajoase ca si mine, " supermame" cum spun eu, pentru a schimba idei si pareri despre acesta situatie, despre bebei si ceea ce urmeaza in viata lor.
Desi juniorul meu nu are decat 7 luni, incet incet deja am inceput sa ma gandesc la ce va urma in viitor in mintea si sufleteul lui de copil, legat de parinti, intrebari si aspunsuri ce urmeaza a fi date. oFloare1.gif
va pup. floare2.gif
noemy
Sunt sigura ca ii vei da cele mai bune raspunsuri si ca te va aprecia mereu.
Eu nu sunt inca mamica dar sper sa fiu in curand partners.gif
Poate ca alte mamici in locul tau ar fi luat alta decizie,sunt atatea cazuri,unele si-au abandonat puiutii,altele au facut avort...
Te pup si ai incredere ca intr-o buna zi va iesi soarele si pe strada ta.
miniraton
Super mama... iti doresc in primul rand multa sanatate tie si lui bebe mic. Sa aveti parte numai de bucurii si impliniri in drumul prin viata. Si iti mai urez multa sa ai multa putere, forta si tarie sa continui ceea ce ai facut pana acum...adik sa-ti cresti si educi minunea.
TE pup , si cu toate ca eu nu sunt in situatia ta, iti sunt alaturi.
liliana2u
draga Mery, pot spune si eu ca sunt o mamica singura, am ales sa dau viata unei minuni scumpe si nu regret aceasta alegere, mi-a luminat viata inca din ziua de 6 aprilie 2006, cand am constatat ca sunt insarcinata.. azi fetita mea implineste 1 an si 10 luni, este cea mai mare realizare, desi am avut de infruntat nori mari negri pana sa ajungem la termen. Ne-au fost alaturi Dumnezeu si Maica Domnului, familia mea si o mana de prietene adevarate.. nu am deznadajduit niciodata, a avut grija fata mea sa imi aduca zambetul pe buze mereu, asa ca sper ca si tu sa ai numai bune!
felicitari pt alegerea ta si mult succes in continuare, stiu cat de greu e sa fii singura, dar cum mi-a spus o vorba mama mea de Revelion 'nu esti singura, o ai pe Ilinca', asa si tu, ai alaturi un pui care iti va aduce satisfactie si atata implinire, cum nu iti poti imagina!
sanatate si asteptam poze cu voi.
MERY
va multumesc dragele mele pentru urari si pentru incurajari.SA FITI IUBITE SI FERICITE ALATURI DE BEBEIIII !!!
decizia de a avea un bebel mi-a apartinut in totalitate, poate si pentru ca am ajuns intr-un punct al vietii mele in care simteam ca pot sa realizez mai mult, sa fiu implinita si in alte planuri, nu numai in cel profesional sau social. notworthy.gif
Chiar daca la inceput familia a fost putin reticienta cand i-am anuntat decizia de a pastra acest copil, stiam ca DD va face o minune pentru noi si totul va fi bine.Cu atat mai mult cu cat si serviciul imi era oarecum amenintat, pastrand acest copil.Dar in sufletul meu stiam ca totul va fi bine, chiar m-am incapatanat sa le arat celor din jur cat de mult se inseala, privind situatia cu superficialitate si retinere. .Si asa a si fost, fiecare dintre ei acum, se bucura din plin de bebe si, chiar au fost lacrimi varsate , la un moment dat,ca si remuscari pentru gandurile lor de altadat.
Maica Domnului mi-a fost alaturi iar DD a ales cel mai bun moment pentru al naste pe Luca fara probleme. jucaus.gif oFloare.gif
Fetelor, nimic nu este intamplator in viata asta si toate au un rost al lor, mereu si mereu.
Sa ne auzim cu bine. gravida.gif
danna68
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 01:10 PM) *
va multumesc dragele mele pentru urari si pentru incurajari.SA FITI IUBITE SI FERICITE ALATURI DE BEBEIIII !!!
decizia de a avea un bebel mi-a apartinut in totalitate, poate si pentru ca am ajuns intr-un punct al vietii mele in care simteam ca pot sa realizez mai mult, sa fiu implinita si in alte planuri, nu numai in cel profesional sau social. notworthy.gif
Chiar daca la inceput familia a fost putin reticienta cand i-am anuntat decizia de a pastra acest copil, stiam ca DD va face o minune pentru noi si totul va fi bine.Cu atat mai mult cu cat si serviciul imi era oarecum amenintat, pastrand acest copil.Dar in sufletul meu stiam ca totul va fi bine, chiar m-am incapatanat sa le arat celor din jur cat de mult se inseala, privind situatia cu superficialitate si retinere. .Si asa a si fost, fiecare dintre ei acum, se bucura din plin de bebe si, chiar au fost lacrimi varsate , la un moment dat,ca si remuscari pentru gandurile lor de altadat.
Maica Domnului mi-a fost alaturi iar DD a ales cel mai bun moment pentru al naste pe Luca fara probleme. jucaus.gif oFloare.gif
Fetelor, nimic nu este intamplator in viata asta si toate au un rost al lor, mereu si mereu.
Sa ne auzim cu bine. gravida.gif

partners.gif oFloare1.gif felicitari!!!! esti o femeie minunata, sa iti traiasca minunea, sa fie sanatos , sa te bucuri de el, multa sanatate si fericire iti doresc, meriti tot respectul hi.gif tzuc.gif tzuc.gif
lilBB
multe multe felicitari!
pentru determinare si incredere!
va doresc multa sanatate si fericire!
alexandra20
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 12:10 PM) *
va multumesc dragele mele pentru urari si pentru incurajari.SA FITI IUBITE SI FERICITE ALATURI DE BEBEIIII !!!
decizia de a avea un bebel mi-a apartinut in totalitate, poate si pentru ca am ajuns intr-un punct al vietii mele in care simteam ca pot sa realizez mai mult, sa fiu implinita si in alte planuri, nu numai in cel profesional sau social. notworthy.gif
Chiar daca la inceput familia a fost putin reticienta cand i-am anuntat decizia de a pastra acest copil, stiam ca DD va face o minune pentru noi si totul va fi bine.Cu atat mai mult cu cat si serviciul imi era oarecum amenintat, pastrand acest copil.Dar in sufletul meu stiam ca totul va fi bine, chiar m-am incapatanat sa le arat celor din jur cat de mult se inseala, privind situatia cu superficialitate si retinere. .Si asa a si fost, fiecare dintre ei acum, se bucura din plin de bebe si, chiar au fost lacrimi varsate , la un moment dat,ca si remuscari pentru gandurile lor de altadat.
Maica Domnului mi-a fost alaturi iar DD a ales cel mai bun moment pentru al naste pe Luca fara probleme. jucaus.gif oFloare.gif
Fetelor, nimic nu este intamplator in viata asta si toate au un rost al lor, mereu si mereu.
Sa ne auzim cu bine. gravida.gif

Esti o viitoare mamica demna de admirat!Exemplul tau ar trebui luat de multe altele care isi abandoneaza copii sau fac avort!Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si putere pentru a trece peste greutatile care vor mai urma in viata ta,sa te bucuri de minunea din burtica ta! trandafir.gif
MERY
QUOTE(mallina2u @ Oct 10 2008, 11:53 AM) *
draga Mery, pot spune si eu ca sunt o mamica singura, am ales sa dau viata unei minuni scumpe si nu regret aceasta alegere, mi-a luminat viata inca din ziua de 6 aprilie 2006, cand am constatat ca sunt insarcinata.. azi fetita mea implineste 1 an si 10 luni, este cea mai mare realizare, desi am avut de infruntat nori mari negri pana sa ajungem la termen. Ne-au fost alaturi Dumnezeu si Maica Domnului, familia mea si o mana de prietene adevarate.. nu am deznadajduit niciodata, a avut grija fata mea sa imi aduca zambetul pe buze mereu, asa ca sper ca si tu sa ai numai bune!
felicitari pt alegerea ta si mult succes in continuare, stiu cat de greu e sa fii singura, dar cum mi-a spus o vorba mama mea de Revelion 'nu esti singura, o ai pe Ilinca', asa si tu, ai alaturi un pui care iti va aduce satisfactie si atata implinire, cum nu iti poti imagina!
sanatate si asteptam poze cu voi.

SA-TI TRAIASCA BOBOCICA !!!!! floare2.gif
OFF, OFFF...nici nu vreau sa ma gandesc ce repede trece timpul si acus o sa aiba si LUCA un an.....parca mai ieri am venit cu el acasa si era cat o galusca...hihihi.... bb.gif
Preotul meu duhovnicesc imi spunea mereu pe timpul sacini...." Ai sa vezi cata fericire iti va aduce acest copil si tie si familiei tale" Si asa este,familia mea se bucura din plin de el, mai ales ca asteptau nepoti de mult timp de la noi ( suntem trei frati),Si ca sa vezi ca asa a fost sa fie, si fratele meu are un copil tot in acest an in ianuarie iar soara mea, va naste si ea la sfarsitul acestei luni. bananab.gif
NE-A BINECUVANTAT DD CU BEBEI IN ACEST AN, PE TOTI FRATII.SI IA RASPALTIT PE PARINTII MEI CA AU AVUT RABDARE IN ACESTA PRIVINTA jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif
MERY
QUOTE(alexandra20 @ Oct 10 2008, 01:16 PM) *
Esti o viitoare mamica demna de admirat!Exemplul tau ar trebui luat de multe altele care isi abandoneaza copii sau fac avort!Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si putere pentru a trece peste greutatile care vor mai urma in viata ta,sa te bucuri de minunea din burtica ta! trandafir.gif

Buna Alexandra, meri mult pentru increderea acordata. oFloare.gif
Si, desi am intampinat unele ostilitati cu privire la aceasta sarina, Luca este minunea vietii mele, si mai mult decat atat, se bucura de el toatal umea care este in jurul nostru.
Pot sa spun ca fac parte din clubul acelor mamici care nu depind de nimeni si de aceea am avut acest curaj, de a pastra bebe-ul , oFloare.gif barza.gif care, acum sta in pat si imi rade de fiecare data cand ma vede jucaus.gif
Tu trebuie sa nasi ? succes iti doresc
alexandra20
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 12:25 PM) *
Buna Alexandra, meri mult pentru increderea acordata. oFloare.gif
Si, desi am intampinat unele ostilitati cu privire la aceasta sarina, Luca este minunea vietii mele, si mai mult decat atat, se bucura de el toatal umea care este in jurul nostru.
Pot sa spun ca fac parte din clubul acelor mamici care nu depind de nimeni si de aceea am avut acest curaj, de a pastra bebe-ul , oFloare.gif barza.gif care, acum sta in pat si imi rade de fiecare data cand ma vede jucaus.gif
Tu trebuie sa nasi ? succes iti doresc

scuza-ma...credeam ca esti graviduta oFloare1.gif scuze inca o data!!!
Ce pot sa zic?Jos palaria!!!!Sper sa fii exemplul multor gravidute!Un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...
Multa sanatate tie si copilasului tau! tzuc.gif
MERY
QUOTE(danna68 @ Oct 10 2008, 01:12 PM) *
partners.gif oFloare1.gif felicitari!!!! esti o femeie minunata, sa iti traiasca minunea, sa fie sanatos , sa te bucuri de el, multa sanatate si fericire iti doresc, meriti tot respectul hi.gif tzuc.gif tzuc.gif

multumesac draga mea, cu toate meritam respect si apreciere pentru ca dam nastere la asa minunatii de bebeiiii.
NU DEGEABA NE-A ALES PE NOI FEMEILE, DUMNEZEU SA ADUCEM PE LUME ASA FRUMUSETI SI SA IMPLINIM VOIA LUI.
VA PUPAM. jucaus.gif
liliana2u
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 05:20 AM) *
SA-TI TRAIASCA BOBOCICA !!!!! floare2.gif
OFF, OFFF...nici nu vreau sa ma gandesc ce repede trece timpul si acus o sa aiba si LUCA un an.....parca mai ieri am venit cu el acasa si era cat o galusca...hihihi.... bb.gif
Preotul meu duhovnicesc imi spunea mereu pe timpul sacini...." Ai sa vezi cata fericire iti va aduce acest copil si tie si familiei tale" Si asa este,familia mea se bucura din plin de el, mai ales ca asteptau nepoti de mult timp de la noi ( suntem trei frati),Si ca sa vezi ca asa a fost sa fie, si fratele meu are un copil tot in acest an in ianuarie iar soara mea, va naste si ea la sfarsitul acestei luni. bananab.gif
NE-A BINECUVANTAT DD CU BEBEI IN ACEST AN, PE TOTI FRATII.SI IA RASPALTIT PE PARINTII MEI CA AU AVUT RABDARE IN ACESTA PRIVINTA jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif


subscriu celor bold-uite mai sus.. fata mea este cea mai mare bucurie pt noi, pt mama mea este o mangaiere, parca a intinerit-o cu zeci de ani, asa ma bucur cand ii striga mereu pe ai mei, vorbesc la telefon zi de zi (parintii mei stau la vreo 150km de noi) si abia asteapta sa ajungem in weekend-uri la 'buia si tataie', 'Patush si mamaita' (unchiul si bunica mea).. e inconjurata de atata dragoste din partea surorii mele si cumnatului, a fratilor (am si eu 2), suntem o familie unita si ne sprijinim la greu.. cred ca ai zarit deja poze cu fata mea, cu familia, asa ca se poate vedea cata iubire transpare din ele, asta e tot ce conteaza.. am o fetita sensibila si lipicioasa, nu poate sa existe om care sa reziste zambetelor ei sagalnice.. sunt niste exceptii, dar le ignoram ca nu are rost sa ne incarcam cu energia lor negativa..
felicitari inca o data si frumos nume ai ales pt baiat!
admir femeile puternice care au incredere in DD si in propriile forte floare2.gif
MERY
QUOTE(alexandra20 @ Oct 10 2008, 01:27 PM) *
scuza-ma...credeam ca esti graviduta oFloare1.gif scuze inca o data!!!
Ce pot sa zic?Jos palaria!!!!Sper sa fii exemplul multor gravidute!Un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...
Multa sanatate tie si copilasului tau! tzuc.gif

DRAGA MEA, CRED CA TE-AM MAI VAZUT LA MAMICILE DE OCTOMBRIE, MA INSEL ?!?
acolo activeaza si sora mea care urmeaza sa devina si ea mamica la sfarsitul aceste luni...ce suuuper !!!! barza.gif
succes !!!! nastere usoara iti doresc !!!!! jucaus.gif gravida.gif bb.gif
MERY
QUOTE(mallina2u @ Oct 10 2008, 01:38 PM) *
subscriu celor bold-uite mai sus.. fata mea este cea mai mare bucurie pt noi, pt mama mea este o mangaiere, parca a intinerit-o cu zeci de ani, asa ma bucur cand ii striga mereu pe ai mei, vorbesc la telefon zi de zi (parintii mei stau la vreo 150km de noi) si abia asteapta sa ajungem in weekend-uri la 'buia si tataie', 'Patush si mamaita' (unchiul si bunica mea).. e inconjurata de atata dragoste din partea surorii mele si cumnatului, a fratilor (am si eu 2), suntem o familie unita si ne sprijinim la greu.. cred ca ai zarit deja poze cu fata mea, cu familia, asa ca se poate vedea cata iubire transpare din ele, asta e tot ce conteaza.. am o fetita sensibila si lipicioasa, nu poate sa existe om care sa reziste zambetelor ei sagalnice.. sunt niste exceptii, dar le ignoram ca nu are rost sa ne incarcam cu energia lor negativa..
felicitari inca o data si frumos nume ai ales pt baiat!
admir femeile puternice care au incredere in DD si in propriile forte floare2.gif

ESTE O SCUMPETE DE FETITA.NU CRED CA POATE REZISTA CINEVA IN FATA UNUI ZAMBET DE COPIL. jucaus.gif bouncy.gif
Chiar ieri am fost cu Luca si cu tatal meu la cumparaturi in Real si ne-am intalnit cu niste vechi cunostinte .Si i-au zis tatalui meu : " Nelule...ce ai intinerit de cand ai nepoti !!!" .Si asa si este. bananab.gif
Dar bunica deja se gandeste cand va incepe sa vorbeasca, sa-l invete sa-i spuna bunicului, " tata-bun ', pentru ca sa spuna si el cuiva " tata" .Nu stiu ce sa spun, eu nu prea imi fac griji de lucrurile astea.Ar trebui ?!?
Am citit undeva ca, copii, deabea pe la varsta de 3, 4 ani realizeaza cu adevarat importanta tatalui in familie, pote atunci o sa apara si primele intrebari legate de " el".Asa o fi ?!? blush.gif
pupici. tzuc.gif
alexandra20
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 12:58 PM) *
DRAGA MEA, CRED CA TE-AM MAI VAZUT LA MAMICILE DE OCTOMBRIE, MA INSEL ?!?
acolo activeaza si sora mea care urmeaza sa devina si ea mamica la sfarsitul aceste luni...ce suuuper !!!! barza.gif
succes !!!! nastere usoara iti doresc !!!!! jucaus.gif gravida.gif bb.gif

dada,sunt de la mamici de octombrie biggrin.gif notworthy.gif
care e sora ta?
acum imi aduc aminte ca ai intrat odata ziceai ca i-ai facut cont la sora ta oFloare1.gif
pupici voua!!
liliana2u
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 06:08 AM) *
Am citit undeva ca, copii, deabea pe la varsta de 3, 4 ani realizeaza cu adevarat importanta tatalui in familie, pote atunci o sa apara si primele intrebari legate de " el".Asa o fi ?!? blush.gif
pupici. tzuc.gif


din experienta noastra, iti pot spune ca fata mea realizeaza cine e tata, pt ca la noi, cam cand a implinit anul, l-a cunoscut si s-a legat o legatura intre ei, eu chiar le-am incurajat relatia, dar am realizat in ultima vreme ca nu se merita, ea tanjeste dupa tati, iar pe el nu-l intereseaza, avand alte prioritati, desi sustine ca e mort dupa fata lui, deh ipocrizia.. asa ca eu am indoieli.. imi pare rau ca am dezvoltat relatia lor, pt ca fata are de suferit, asa ca incerc sa imi cresc copilul cu dragoste din partea alor mei, eu imi doresc pentru ea armonie, iubire neconditionata, nu vreau sa fie asociata cu o obligatie si o lista de cheltuieli, oricum fara prea mare valoare..
nu-ti face griji in privinta rostirii cuv 'tata'.. si a mea i-a spus unui f. bun prieten prima data, apoi fratelui meu care sta cu noi, dar am incercat la vremea respectiva sa evitam folosirea lui, noi am folosit 'nenea' .. asa ca a fost OK.. si avand in vedere ca a fost numai alegerea ta, ca si la mine (pt ca mie imi baga asta mereu individul pe gat), alege in continuare sa ii oferi tu totul, ca sa nu simta lipsa.. sa nu uitam ca ei au fost doar o celula.. daca era dupa mine, el nici nu ar fi primit darul asta nepretuit, dar am tinut la dorinta mamei mele bolnave.. draga de ea, regreta acum cand vede cata amaraciune ne provoaca acel nesimtit, care se lasa hranit cu otrava, aruncand si pe noi, ori de cate ori ii apar toanele.
asa ca bucura-te de minunea ta si nu lasa pe nimeni sa va necajeasca, voi sunteti cei care contati si familia ta, restu' sunt amanunte.. si cam asa, pe la 4,5 ani vor dori sa stie mai multe despre cum au venit ei pe lume, trebuie sa te pregatesti cu mult tact sa ii spui povestea lui, iti urez de pe-acum succes!
Lorikay
Pe mime mama m-a crescut singura si niciodata nu am simtit lipsa tatalui - sincer, cu mana pe inima. Pana acum nu realizam cat e de greu dar acum, mai ales in vremurile pe care la traim - tot respectul si admiratia din lume pentru femeile care isi cresc singure copilul. Si stiti ceva? O sa faceti o treaba excelenta, sunt sigura. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
liliana2u
QUOTE(Lorikay @ Oct 10 2008, 06:46 AM) *
Pe mime mama m-a crescut singura si niciodata nu am simtit lipsa tatalui - sincer, cu mana pe inima. Pana acum nu realizam cat e de greu dar acum, mai ales in vremurile pe care la traim - tot respectul si admiratia din lume pentru femeile care isi cresc singure copilul. Si stiti ceva? O sa faceti o treaba excelenta, sunt sigura. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


asta pt ca ai avut o mama puternica, care te-a iubit neconditionat si ti-a acoperit toate lipsurile.. s-o pretuiesti si s-o iubesti, pt ca a fi mama singura presupune multe sacrificii, multe renuntari si merita sa aiba din partea ta respect!
mamicutza2008
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 12:04 AM) *
buna mamicilor.Sunt o mamica singura si tare m-as bucura daca as gasi mamici la fel de curajoase ca si mine, " supermame" cum spun eu, pentru a schimba idei si pareri despre acesta situatie, despre bebei si ceea ce urmeaza in viata lor.
Desi juniorul meu nu are decat 7 luni, incet incet deja am inceput sa ma gandesc la ce va urma in viitor in mintea si sufleteul lui de copil, legat de parinti, intrebari si aspunsuri ce urmeaza a fi date. oFloare1.gif
va pup. floare2.gif

Draga mea,am vazut aseara pe un alt topic un filmulet cu copii avortati sau cu ce a mai ramas din ei crybaby.gifm-a tulburat f tare,am plans ca un copil mic si ma intrebam de ce sunt asa de lase femeile astea?inteleg ca sunt situatii grele de ajung la asa ceva ,dar de ce trebuie sa sacrifici o viata pentru a-ti rezolva problemele,de ce trebuie sa-si omoare propriul pui lipsit de aparare,cand mama ar trebui sa fie cea care-l apara ca o leoaica de tot ce-i rau???
Vreau sa te felicit din toata inima ptr. alegerea facuta,de a pastra copilul.Dumnezeu va avea grija de tine si puiutul tau.Daca femeile in situatia ta sau in situatii similare ar gandi asa ca tine ,lumea ar fi mai buna!
Pupici tie si lui bb Luca oFloare1.gif eusa_clap.gif hi.gif
MERY
QUOTE(alexandra20 @ Oct 10 2008, 02:10 PM) *
dada,sunt de la mamici de octombrie biggrin.gif notworthy.gif
care e sora ta?
acum imi aduc aminte ca ai intrat odata ziceai ca i-ai facut cont la sora ta oFloare1.gif
pupici voua!!

da, asa este,am intrat si pe acolo sa o ajut pe sora mea sa inceapa un dialog cu voi.Sunteti niste dragute toate. notworthy.gif
MERY
QUOTE(mamicutza2008 @ Oct 10 2008, 02:57 PM) *
Draga mea,am vazut aseara pe un alt topic un filmulet cu copii avortati sau cu ce a mai ramas din ei crybaby.gifm-a tulburat f tare,am plans ca un copil mic si ma intrebam de ce sunt asa de lase femeile astea?inteleg ca sunt situatii grele de ajung la asa ceva ,dar de ce trebuie sa sacrifici o viata pentru a-ti rezolva problemele,de ce trebuie sa-si omoare propriul pui lipsit de aparare,cand mama ar trebui sa fie cea care-l apara ca o leoaica de tot ce-i rau???
Vreau sa te felicit din toata inima ptr. alegerea facuta,de a pastra copilul.Dumnezeu va avea grija de tine si puiutul tau.Daca femeile in situatia ta sau in situatii similare ar gandi asa ca tine ,lumea ar fi mai buna!
Pupici tie si lui bb Luca oFloare1.gif eusa_clap.gif hi.gif

ceao mamicutza, ne intalnim din nou. bananab.gif oFloare.gif
mersi pentru incurajari.Totul va fi bine cand il avem pe Dumnezeu in viata si sufletul nostru.
va pupam floare2.gif
MERY
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 03:10 PM) *
ceao mamicutza, ne intalnim din nou. bananab.gif oFloare.gif
mersi pentru incurajari.Totul va fi bine cand il avem pe Dumnezeu in viata si sufletul nostru.
va pupam floare2.gif

offf..........eu nu cred c a puteam sa ma uit la asa ceva.De fapt, sunt sigura ca nu putem...ma apuca plansul de dinainte sa ma uit....Si mai bine nu.Nu am inteles niciodata aceste lucruri, dar cu mintea amenilor nu poti sa te pui, e atat de complicata......
Suntem capabili de descoperiri incredibile,de realizari uriase, ajungem chiar si pe luna, la propriu vorbind.....dar in acelasi timp putem devenii adevarati monstrii.....ingrozitor. crybaby.gif
pacat......de sufletele lor....Dar toti platim pentru pacatele noastre, macar prin asta exista dreptate.
te pup oFloare.gif
MERY
cum pot sa pun si eu poza aici cu bebe ?!? si ce marime trebuie sa aiba ca sa o accepte ?!?
stie cineva ?!?
floare2.gif mersiii
MERY
QUOTE(miniraton @ Oct 10 2008, 11:47 AM) *
Super mama... iti doresc in primul rand multa sanatate tie si lui bebe mic. Sa aveti parte numai de bucurii si impliniri in drumul prin viata. Si iti mai urez multa sa ai multa putere, forta si tarie sa continui ceea ce ai facut pana acum...adik sa-ti cresti si educi minunea.
TE pup , si cu toate ca eu nu sunt in situatia ta, iti sunt alaturi.

mersi frumooossss.Mereu am spus ca totul are un rost in viata asta si, asa cum ai spus, sa avem cu toate sanatate ca sa putem sa ne bucuram de bebeii nostrii. eusa_clap.gif
E CEA MAI BUNA INVESTITIE DIN VIATA UNUI OM, PAREREA MEA SI O SUSTIN. .
VA PUP. bouncy.gif
liliana2u
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 07:20 AM) *
cum pot sa pun si eu poza aici cu bebe ?!? si ce marime trebuie sa aiba ca sa o accepte ?!?
stie cineva ?!?
floare2.gif mersiii


vezi ca e un topic deschis de anamarianegri cu pasii de urmat pt a posta poze.
ideea e ca iti faci cont pe www.photobucket.com, incarci pozele, apoi dai click pe ultimul cod aflat sub poza (sunt 4 afisate) si apoi paste aici, ar trebui sa functioneze.
succes!
mamicutza2008
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 03:16 PM) *
offf..........eu nu cred c a puteam sa ma uit la asa ceva.De fapt, sunt sigura ca nu putem...ma apuca plansul de dinainte sa ma uit....Si mai bine nu.Nu am inteles niciodata aceste lucruri, dar cu mintea amenilor nu poti sa te pui, e atat de complicata......
Suntem capabili de descoperiri incredibile,de realizari uriase, ajungem chiar si pe luna, la propriu vorbind.....dar in acelasi timp putem devenii adevarati monstrii.....ingrozitor. crybaby.gif
pacat......de sufletele lor....Dar toti platim pentru pacatele noastre, macar prin asta exista dreptate.
te pup oFloare.gif

Nu stiu de ce am deschis acel film,pur si simplu citeam niste postari si am dat de el si am intrat.oricum asa cu am mai scris m-a tulburat rau de tot,am dormit aiurea si s-a mai speriat si sotul cand am intrat in dormitor aseara toata plansa.nu ma mai uit la asa ceva de acuma,nu-s de mine! crybaby.gif
MERY

EL ESTE LUCA.........VIATA MEA.
danna68
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 06:07 PM) *

EL ESTE LUCA.........VIATA MEA.

partners.gif oFloare1.gif wow!!!!!!!!!!!! este frumos, dulce, minunat, amandoi sunteti frumosi, esti o mamica fericita Mery, sa iti traiasca, sa iti aduca multe bucurii tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
MERY
QUOTE(danna68 @ Oct 10 2008, 06:09 PM) *
partners.gif oFloare1.gif wow!!!!!!!!!!!! este frumos, dulce, minunat, amandoi sunteti frumosi, esti o mamica fericita Mery, sa iti traiasca, sa iti aduca multe bucurii tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

MERSI FRUMOS DANNA......LA FEL...ASA ESTE, SA FIM SANATOSI SA NE BUCURAM DE EI !!!!!!
PUPIK.
SUNT PUTIN NEDUMERITA CA NU MA ASTEPTAM SA FIE POZA ATAT DE MARE.Pot sa ajustez marimea pozelor pe care le postezi ?!? nu ma prea pricep.poate imi spune cineva....pupik
Alondra
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 06:27 PM) *
MERSI FRUMOS DANNA......LA FEL...ASA ESTE, SA FIM SANATOSI SA NE BUCURAM DE EI !!!!!!
PUPIK.
SUNT PUTIN NEDUMERITA CA NU MA ASTEPTAM SA FIE POZA ATAT DE MARE.Pot sa ajustez marimea pozelor pe care le postezi ?!? nu ma prea pricep.poate imi spune cineva....pupik

Da, in contul de photobucket, dai clic pe poza care ai incarcat-o, ai undeva un buton de Resize..trebuie sa te "joci" pe acolo sa vezi ! smile.gif
MERY
si Danna...poate imi spui cum sa imi pun o poza la numele meu, in stanga....asa cum ai si tu cea din desene, parca.
mersi pupik floare2.gif
MERY
QUOTE(alondramona @ Oct 10 2008, 06:29 PM) *
Da, in contul de photobucket, dai clic pe poza care ai incarcat-o, ai undeva un buton de Resize..trebuie sa te "joci" pe acolo sa vezi ! smile.gif

mersi frumos....ce fete dragute sunteti. guitar.gif
vad ca suntem ca intr-o comunitate aici....hihihi...imi placeeeee.
va pup tzuc.gif
danna68
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 06:29 PM) *
si Danna...poate imi spui cum sa imi pun o poza la numele meu, in stanga....asa cum ai si tu cea din desene, parca.
mersi pupik floare2.gif

la avatar intri sus in drapta in MY CONTROLS apoi in stanga ai mai multe obtiuni printre care edit avatar settings ... acolo gasesti cum incarci poza insa trebuie sa fie micuta 30kb ... succes partners.gif oFloare1.gif
danna68
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 06:27 PM) *
MERSI FRUMOS DANNA......LA FEL...ASA ESTE, SA FIM SANATOSI SA NE BUCURAM DE EI !!!!!!
PUPIK.
SUNT PUTIN NEDUMERITA CA NU MA ASTEPTAM SA FIE POZA ATAT DE MARE.Pot sa ajustez marimea pozelor pe care le postezi ?!? nu ma prea pricep.poate imi spune cineva....pupik

chiar in photobucket intri pe poza si acolo ai optiunea resize cu care poti micsora pozele ... multumesc si eu partners.gif oFloare1.gif
MERY
QUOTE(danna68 @ Oct 10 2008, 06:32 PM) *
la avatar intri sus in drapta in MY CONTROLS apoi in stanga ai mai multe obtiuni printre care edit avatar settings ... acolo gasesti cum incarci poza insa trebuie sa fie micuta 30kb ... succes partners.gif oFloare1.gif

am reusiitttt..in sfarsit sa-mi pun o poza...deabea am gasit una atat de mica..... bouncy.gif
mersi frumos de ajutor feteeee biggrin.gif
danna68
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 10:13 PM) *
am reusiitttt..in sfarsit sa-mi pun o poza...deabea am gasit una atat de mica..... bouncy.gif
mersi frumos de ajutor feteeee biggrin.gif

bananab.gif bananab.gif bananab.gif superba poza, felicitari oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
MERY
INCA O INCERCARE.... jucaus.gif
MERY
QUOTE(danna68 @ Oct 10 2008, 10:18 PM) *
bananab.gif bananab.gif bananab.gif superba poza, felicitari oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif

GATA...AM REUSIT SA PUN INCA O POZA...CREDEAM CA NU SE POATE....HIHIHI.UITE ASA MAI NVATAM CATE CEVA.e SUPER AICI CA ITI SAR IN AJUTOR MAMICILE DRAGTELEEE.....CE UNITE SUNTEM. bere.gif
MERY
QUOTE(mallina2u @ Oct 10 2008, 03:47 PM) *
vezi ca e un topic deschis de anamarianegri cu pasii de urmat pt a posta poze.
ideea e ca iti faci cont pe www.photobucket.com, incarci pozele, apoi dai click pe ultimul cod aflat sub poza (sunt 4 afisate) si apoi paste aici, ar trebui sa functioneze.
succes!

mersi frumos pentru indrumare, asa am facut si se pare ca am si reusit.
ce-ti face printesa ?!? cred ca doarme la ora asta.... gravida.gif
MERY
mai e cineva prin zona ?!? nu cred.e tarziu....vise colorate mamici si bebei jucaus.gif
AdeDia
Buna MERY floare2.gif
...Esti o frumoasa si ai un bb dulce scump si tareeee frumos tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif Sa-ti traiasca sa fie sanatos si sa-ti aduca numai bucurii tzuc.gif hug.gif
Felicitari ptr alegerea facuta oFloare.gif ....iti doresc sa fii o mamica fericita si implinita floare2.gif
danna68
QUOTE(MERY @ Oct 10 2008, 10:47 PM) *
GATA...AM REUSIT SA PUN INCA O POZA...CREDEAM CA NU SE POATE....HIHIHI.UITE ASA MAI NVATAM CATE CEVA.e SUPER AICI CA ITI SAR IN AJUTOR MAMICILE DRAGTELEEE.....CE UNITE SUNTEM. bere.gif

bananab.gif partners.gif oFloare1.gif noi ne bucuram ca te-am cunoscut, spot la tastat te asteptam la discutii... si cu cat mai multe poze cu printul tau jucaus.gif oFloare1.gif
MERY
QUOTE(AdeDia @ Oct 10 2008, 11:55 PM) *
Buna MERY floare2.gif
...Esti o frumoasa si ai un bb dulce scump si tareeee frumos tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif Sa-ti traiasca sa fie sanatos si sa-ti aduca numai bucurii tzuc.gif hug.gif
Felicitari ptr alegerea facuta oFloare.gif ....iti doresc sa fii o mamica fericita si implinita floare2.gif

mersi frumos Ade !
Dar vad ca si tu ai niste printele acolo........ca papusile barbie wub.gif
cum le cheama pe frumoasele tale? biggrin.gif
AdeDia
QUOTE(MERY @ Oct 11 2008, 11:12 AM) *
mersi frumos Ade !
Dar vad ca si tu ai niste printele acolo........ca papusile barbie wub.gif
cum le cheama pe frumoasele tale? biggrin.gif

Buna dimineata!!Mery floare2.gif
Am doua fete si un baiat:Cristian-12 ani,Diana-11 ani si Adela-peste o luna face 8 ani.
Te pupam impreuna cu ingerasu tau dulce tzuc.gif hug.gif oFloare.gif
MERY
QUOTE(danna68 @ Oct 11 2008, 03:01 AM) *
bananab.gif partners.gif oFloare1.gif noi ne bucuram ca te-am cunoscut, spot la tastat te asteptam la discutii... si cu cat mai multe poze cu printul tau jucaus.gif oFloare1.gif

draga mea,ai scris mesajul azi-noapte la ora 3 ?!?sau e o greseala din calculiciul meu 1_3ani.gif
waw..........nici eu nu adorm prea devreme desi bebe Luca adoarme la 21,30 , dar se pare ca tu ma intreci liwlol.gif bouncy.gif
ce faceti azi?!? blush.gif
MERY
QUOTE(AdeDia @ Oct 11 2008, 11:16 AM) *
Buna dimineata!!Mery floare2.gif
Am doua fete si un baiat:Cristian-12 ani,Diana-11 ani si Adela-peste o luna face 8 ani.
Te pupam impreuna cu ingerasu tau dulce tzuc.gif hug.gif oFloare.gif

waw.....super copii, si mariciosi nevoie mare bouncy.gif
Si noi tot trei frati suntem la parinti ( doua fete si un frate geaman )si super asa, nu mi-as imagina viata fara ei, cu bune sau mai putin bune.... tzuc.gif
De aceea, imi doresc un frate sau o sora pentru Luca.Legat de acest lucru, cand am iesit din maternitate, fetele,asistentele,doctorita, toata lumea imi urau sa ma intorc pentru un frate la bebe, dar in gandul meu radeam si spuneam......" da, da cum sa n u, dar sper sa fiu si maritata pe atunci.....totusi "........hihihi........ liwlol.gif Am fost pacienti model so toti au fost incantati de noi, parca ne cunosteam, de cand lumea cu ele.
pupik oFloare.gif
mamicutza2008
QUOTE(MERY @ Oct 11 2008, 11:24 AM) *
waw.....super copii, si mariciosi nevoie mare bouncy.gif
Si noi tot trei frati suntem la parinti ( doua fete si un frate geaman )si super asa, nu mi-as imagina viata fara ei, cu bune sau mai putin bune.... tzuc.gif
De aceea, imi doresc un frate sau o sora pentru Luca.Legat de acest lucru, cand am iesit din maternitate, fetele,asistentele,doctorita, toata lumea imi urau sa ma intorc pentru un frate la bebe, dar in gandul meu radeam si spuneam......" da, da cum sa n u, dar sper sa fiu si maritata pe atunci.....totusi "........hihihi........ liwlol.gif Am fost pacienti model so toti au fost incantati de noi, parca ne cunosteam, de cand lumea cu ele.
pupik :floare:

Ce haioasa esti Mery! liwlol.gif
MERY
QUOTE(mamicutza2008 @ Oct 11 2008, 11:32 AM) *
Ce haioasa esti Mery! liwlol.gif

sincer,asta ma caracterizeaza...zambesc mult, e primul l ucru pe care il obeserva cinea la mine ( in afara de inaltimeee desigur) liwlol.gif sunt, mai inalta, am facut sport de performanta.
Merg sa pap ceva, pana mai doarme bebe-ul.
pup eating.gif
AdeDia
Ai dreptate Mery....e ff frumos asa....noi suntem 6 frati biggrin.gif ...o fata(eu,cea mai mare) si dupa mine 5 baieti.....si ii iubesc enorm pe toti wub.gif imi place la nebunie cand ne intalnim toti la mama acasa...in total cu tot cu nepoti suntem 19 pers laugh.gif ....cand mergem la iarba verde toti...umplem jumatate de padure laugh.gif
....tu esti o draguta...si iti doresc din suflet sa-ti dea D-zeu o familie implinita cu tot ce-ti doresti tu tzuc.gif hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.