Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebe Intre 0 Si 12 Luni
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
marya_bebe
buna seara ,am un bebe de 4 luni are 6.200 kg, prematur,am incercat cu supa de legume si a avudt dureri de burtica, a fost foarte agitat ce ma sfatuiti?
mary83
BUNA MARYA incearca sa ii dai treptat legumele din supa posibil e ceva ce nu digera ori e alergica,fa-i in fiecare zi spre exemplu prima zi ii dai numai morcov si dovlecel ca sunt unicele ce nu aduc probleme dupa aia in fiecare zi ii introduci cite o leguma numai una si astepti sa vezi daca o accepta, a doua zi ii mai introduci una si uite asa faci pina ii introduci tot ce poate minca la 4 luni si iti si dai seama care o deranjeaza.daca nu merge mai las o pana la 5 luni. tzuc.gif
Lorikay
Ar trebui sa incepi cu suc de fructe(mere) sau suc de morcovi. Supita mai tarziu. Fetita mea nu a acceptat supa lichida si la 5 luni am trecut direct la piure de legume.
Mirela87
Bebele meu face pe 24,patru luni si m_ia spus dr.sa incep sa_i dau pireu de legume,si fructe cu mar.Ii dau lapte formula,dar oare e bine.MERSI
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.