Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Constipatie
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
Andreea_85
Mamici, fetita mea de 8 luni e constipata, abia daca are scaun o data pe zi, uneori chiar si la doua zile, si atunci are scaunul foarte tare ... Am incercat sa o alimentez in asa fel incat sa ii "inmoi" stomacelul, dar deocamdata fara efect! Si ne luptam cu constipatia de aproape o saptamana ... Ma gandeam sa ii dau ceva pastilute, prafuri, eu stiu ... Ce imi recomandati ? Multumesc!
Pinkie
Ai incercat cu suculet ? Evident, la varsta asta are mese diversificate, deci sa incerci cu suc natural, facut in casa rolleyes.gif Incearca cu suc de morcov, mar, etc. Important e sa fie natural! Sanatate rolleyes.gif
Andreea_85
CITAT(Pinkie @ Jul 2 2013, 04:36 PM) *
Ai incercat cu suculet ? Evident, la varsta asta are mese diversificate, deci sa incerci cu suc natural, facut in casa rolleyes.gif Incearca cu suc de morcov, mar, etc. Important e sa fie natural! Sanatate rolleyes.gif


Incercasem deja si cu suculet, am insistat un pic si si-a mai revenit, e destul e ok acum. Dar saracuta cam are probleme cu tranzitul intestinal in general, are episoade de genul asta constant, ma gandeam sa incerc ceva pe termen mai lung, eu stiu ... Am citit despre prebioticele Bifido Baby de la Innergy, ati incercat careva, i-a ajutat pe copilasii vostri ? Multumesc! partners.gif
conveyor01
Roller Top Chain, due to Magellan Phone Center's small company responding to support, numerous smaller businesses experienced discovered these types of helpful for their own company, especially simply because these kinds of phone middle providers tend to be less expensive when compared with additional providers Flexible Spanner.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.