Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Aparat De Aerosoli
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
ella21
Andrei a facut pneumonie interstitiala la nici un an.Avem nevoie de un aparat de aerosoli si din multitudinea de marci nu stiu ce sa aleg? As avea nevoie de ajutor! Ce imi recomandati?
Aimee10
Si noi am avut probleme cu Irina prima data cand avea 7 luni. A fost diagnosticata cu bronsiolita si am primit un tratament cu aerosoli. Am cumparat din farmacie un aparat de aerosoli cu compresor Healthyline. Il folosim si acum la nevoie si suntem foarte multumiti.
gzabi
Cred ca e cam tarziu raspunsul, e bine sa cumperi de o firma care iti ofera garantie si nu dispare maine din piata.
Mai multe modele gasesti aici

emed este cel mai ieftin dar ti-as recommanda Nuvita sau Laica.
Eu folosesc Nuvita cu ultrasunete si este bun, silentios.
Am folosit la cabinetul ORL un model galagios cu compresor si nu mi-a placut, mustiucul se plimba pe la toti pacientii.
mediclandro
QUOTE(ella21 @ Jun 21 2013, 01:47 PM) *
Andrei a facut pneumonie interstitiala la nici un an.Avem nevoie de un aparat de aerosoli si din multitudinea de marci nu stiu ce sa aleg? As avea nevoie de ajutor! Ce imi recomandati?


La Medicland.ro gasesti aparate aerosoli in mai multe modele - nebulizatoare, cu ultrasunete, cu compresor ce detin o multime de functii, insa cel mai important este sa-l alegi pe cel care se pliaza cel mai bine pentru nevoile copilului tau crescand astfel eficacitatea medicamentelor administrate pe cale inhalatorie, grabind vindecarea dar cel mai important - scade perioada de recuperare a copilului!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.