Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Nu Vrea Sa Suga Decat La Un San
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
manu1981
Fetita mea cea mica, de doar o saptamana, nu vrea sa suga decat la sanul drept. pe cel stang nu il vrea si pace. Ce pot sa fac sa o determin sa suga si la celalalt pentru ca e plin de lapte si doare ingrozitor? Il mulg eu, dar nu e acelasi lucru.
Alondra
Manu mai mult am intrat aici sa-ti spun sa-ti traiasca fetita mare si sanatoasa, ai scapat cu bine de nastere? Pana la urma a asteptat pana dupa sarbatori buburuza ta! smile.gif
Sfat nu ma pricep sa-ti dau,dar poate daca il ungi sanul cu ceva..!? Ceva dulce, ca la bebei asa le place...am mai auzit de glicerina pe san , ca sa se curete si in gurita cu ocazia asta..Poate nu-i place pozitia la sanul ala..incearca sa o pui altfel, poate o deranjeaza ceva , am mai auzit ca din cauza vaccinului, durea manuta pe care statea..Sau poate nu e sfarcul destul de iesit in afara sa apuce, cu mameloane din silicon ai incercat?
Nu stiu, zic si eu..
Oricum , grija la mastita, sa te mulgi sa scoti laptele si din sanul ala..si rabdare, insista, insista biggrin.gif
Multa sanatate si sa auzim de bine!
manu1981
QUOTE(Alondra @ Jan 15 2012, 04:26 PM) *
Manu mai mult am intrat aici sa-ti spun sa-ti traiasca fetita mare si sanatoasa, ai scapat cu bine de nastere? Pana la urma a asteptat pana dupa sarbatori buburuza ta! smile.gif
Sfat nu ma pricep sa-ti dau,dar poate daca il ungi sanul cu ceva..!? Ceva dulce, ca la bebei asa le place...am mai auzit de glicerina pe san , ca sa se curete si in gurita cu ocazia asta..Poate nu-i place pozitia la sanul ala..incearca sa o pui altfel, poate o deranjeaza ceva , am mai auzit ca din cauza vaccinului, durea manuta pe care statea..Sau poate nu e sfarcul destul de iesit in afara sa apuce, cu mameloane din silicon ai incercat?
Nu stiu, zic si eu..
Oricum , grija la mastita, sa te mulgi sa scoti laptele si din sanul ala..si rabdare, insista, insista biggrin.gif
Multa sanatate si sa auzim de bine!

Multumim pentru urari trandafir.gif A asteptat pana dupa sarbatori smile.gif Nasterea a fost ok, a doua cezariana si parca mi-am revenit mai repede, insa acum am intampinat problema asta cu suptul si nu stiu ce sa fac. Sper sa o rezolvam cumva pana la urma ca nu pot sa o alaptez doar la un san.
lyana
cred ca ar fi bine s-o pui mai intai la sanul pe care nu-l accepta, cand ii este foame, la inceputul alaptarii, sau noaptea, cand e putin adormita. si, daca nu merge, sa te mulgi in continuare( eu am folosit o pompa de la Tommee Tippee, de care am fost foarte multumita). o sa il vrea ea pana la urma, ideea e sa nu renunti!
conveyor01
Nevertheless, exactly what offered increase towards the organization isn't just since it had been among the very first phone facilities to do something with this phase from the phone Sprocket Wheel business, however the organization had been mostly of the which provided small company responding to support in order to various companies within the Philippines.
In contrast to additional phone facilities in the united kingdom, by which the majority of their own goal would be to provide phone middle providers in order to big businesses as well as companies, Magellan Phone Middle is designed to provide their own providers, for example their own purchase getting providers as well as booking providers, in order to companies that usually discovered phone middle providers ineffective for his or her Side Guards company.
Little as well as Moderate companies for example treatment centers (wellness treatment centers as well as health spas, dental care treatment centers, skin doctors center, and so on), dining places, resorts, as well as private hospitals are just some of the people which Magellan Phone Middle experienced provided their own providers in order to Adjustable feet. As well as since the organization had been just mostly of the phone middle businesses which provided purchase getting support because their own perfect reside responding to providers, Magellan Phone Middle rapidly grew to become achievement within the Philippines.
Maria8608
Am descoperit un asa zis bolero de alaptat, il numesc cei de la magazinul Mihaelei Radulescu, care, vreau sa va spun fetelor, ma ajuta fooaarte mult! Cand trebuie sa alaptez in public o fac foarte simplu. NU mi se vede sanul..... deloc! Plus ca in momentul in care bebele vomeaza, o poate face pe umarul tau pt. ca acest bolero contine un prosop detasabil, astfel incat il poti schimba cu cel de rezerva... si chiar stai linistita. eu l-am cumparat din magazin... picioru gras, dar am vazut ca au si pe site. Sper sa va fie de folos acest post!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.