Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Caut Un Dr Homeopat In Bv
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
danita
buna fetelor
sunt noua pe forum. caut un dr homeopat in brasov, daca se paote sa fie si pediatru ar fi excelent . bebe are 5 luni si nu prea imi convine de dr pediatru .....la 2 sapt ia dat o crema cu cortizon interzisa copiilor sub 2 ani ..... deci nu ma gandesc ca nu sare pe antibiotice la prima raceala .

va multumesc anticipat ptr raspunsuri
D
Alexandrina
QUOTE(danita @ Apr 20 2007, 07:19 PM) *
buna fetelor
sunt noua pe forum. caut un dr homeopat in brasov, daca se paote sa fie si pediatru ar fi excelent . bebe are 5 luni si nu prea imi convine de dr pediatru .....la 2 sapt ia dat o crema cu cortizon interzisa copiilor sub 2 ani ..... deci nu ma gandesc ca nu sare pe antibiotice la prima raceala .

va multumesc anticipat ptr raspunsuri
D




eu sunt din Brasov si o recomand pe doamna Brebenaru Rodica...este medic homeopat la policlinica cu plata, de pe Matei Basarab.
Am fost o singura data la dansa, mi-a dat farmacia casei si de atunci in orice situatie folosesc medicamentele date de deansa...
si sunt foarte multumita.
trebuie sa suni la policlinica cu plata si sa iti faci programare.


danita
Alexandrina iti multumesc. tu la ce varsta ai fost cu bb la dansa?
pupici
D


QUOTE(Alexandrina @ Apr 20 2007, 11:08 PM) *
eu sunt din Brasov si o recomand pe doamna Brebenaru Rodica...este medic homeopat la policlinica cu plata, de pe Matei Basarab.
Am fost o singura data la dansa, mi-a dat farmacia casei si de atunci in orice situatie folosesc medicamentele date de deansa...
si sunt foarte multumita.
trebuie sa suni la policlinica cu plata si sa iti faci programare.
Alexandrina
QUOTE(danita @ Apr 21 2007, 11:13 AM) *
Alexandrina iti multumesc. tu la ce varsta ai fost cu bb la dansa?
pupici
D



pe la 8 luni...facuse o otita si 2 medici imi dadusera antibiotic.
dansa mi-a dat ceva homeopat, mi-a zis ca nua re sens sa ii dau antibiotic.
spunea ca sunt bebelusi mici mici care merg la dansa...


danita
QUOTE(Alexandrina @ Apr 22 2007, 11:03 AM) *
pe la 8 luni...facuse o otita si 2 medici imi dadusera antibiotic.
dansa mi-a dat ceva homeopat, mi-a zis ca nua re sens sa ii dau antibiotic.
spunea ca sunt bebelusi mici mici care merg la dansa...


Alexandrina, iti multumesc mult !! cred ca saptamana asta incep cautarile si sper sa si merg la dansa . copilul est ebine in afara de o dermatita atopica .....dar vreau sa previn orice rau ! smile.gif
thx

acum abuzez de tine , caut si un dr pediatru ok , stii ?

thxx
D
Alexandrina
QUOTE(danita @ Apr 22 2007, 10:04 PM) *
Alexandrina, iti multumesc mult !! cred ca saptamana asta incep cautarile si sper sa si merg la dansa . copilul est ebine in afara de o dermatita atopica .....dar vreau sa previn orice rau ! smile.gif
thx

acum abuzez de tine , caut si un dr pediatru ok , stii ?

thxx
D


si eu sunt in mutari de la unul la altul. am avut pana acum o doctorita de care nu sunt deloc multumita. am gasit pe altcineva (in cartierul Racadau, unde stau) si dupa o prima consultatie mi-a placut destul de mult.
astept acum vechea doctorita sa ne mai faca un vaccin cel de 1 an.. care era planificat si pe urma ma schimb.
daca vrei putem sa mai stam de vb sa iti spun cum e...



danita
QUOTE(Alexandrina @ Apr 22 2007, 10:50 PM) *
si eu sunt in mutari de la unul la altul. am avut pana acum o doctorita de care nu sunt deloc multumita. am gasit pe altcineva (in cartierul Racadau, unde stau) si dupa o prima consultatie mi-a placut destul de mult.
astept acum vechea doctorita sa ne mai faca un vaccin cel de 1 an.. care era planificat si pe urma ma schimb.
daca vrei putem sa mai stam de vb sa iti spun cum e...



sper sa nu fie a mea smile.gif eu sutn inscrisa pe racadau la o dr ..... smile.gif

D
Alexandrina
QUOTE(danita @ Apr 23 2007, 09:13 AM) *
sper sa nu fie a mea smile.gif eu sutn inscrisa pe racadau la o dr ..... smile.gif

D



cum o cheama?
Alexandrina
QUOTE(danita @ Apr 23 2007, 09:13 AM) *
sper sa nu fie a mea smile.gif eu sutn inscrisa pe racadau la o dr ..... smile.gif

D



danita, asteptam raspunsul tau legat de medicul de familie... sad.gif
medicul la care ne-am decis sa mergem se numeste Ulieru Claudia.
mai avem niste prieteni care merg la dansa si sunt f multumiti..

despre dansa e vorba?
danita
QUOTE(Alexandrina @ Apr 26 2007, 04:49 PM) *
danita, asteptam raspunsul tau legat de medicul de familie... sad.gif
medicul la care ne-am decis sa mergem se numeste Ulieru Claudia.
mai avem niste prieteni care merg la dansa si sunt f multumiti..

despre dansa e vorba?


nu, nu e vorba de dansa ! probabil sunt in aceeasi locatie . am sa te rog sa imi spui si mie cum este .....poate ne mutam si noi smile.gif

D
Alexandrina
QUOTE(danita @ Apr 26 2007, 06:33 PM) *
nu, nu e vorba de dansa ! probabil sunt in aceeasi locatie . am sa te rog sa imi spui si mie cum este .....poate ne mutam si noi smile.gif

D

nu stiu daca e pediatru, cred ca nu e..
dar e super, are si ea o fetita de 4 anisori, asa ca e de-a noastra.
azi a venit vechea noastra dr sa ne faca vaccinul de 1 an (polio si inca ceva..). se pare ca ne-a dat numai pe gurita picaturi ca injectiile pt piciorus nu au venit de la institut inca...
cica ea i-a facut controlul de 1 an.pauza cantarire, masuratoare, ascultat, pauza pauza.........
abia astept sa merg aici in racadau sa o cantareasca....
si i-am zis si de vaccinul de boli de copilarie ca nu vreau sa il fac....a sarit ca si crizata....si mi-a spus ca macar cel de rujeola sa il fac pt ca daca face fetita o sa stea 2 sapt la boli infectioase fara insotitor.....
si asa incepuse sa spuna...ca cel de hepatita e mult mai periculos decat asta si cate si mai cate..
abia astept sa plec de la ea.

noi iesim in parculet in trandafirilor in fiecare zi...voi..???
poate ne intalnim

smile.gif


Alexandrina
QUOTE(danita @ Apr 26 2007, 06:33 PM) *
nu, nu e vorba de dansa ! probabil sunt in aceeasi locatie . am sa te rog sa imi spui si mie cum este .....poate ne mutam si noi smile.gif

D



mai avem niste prieteni de familie, viitori parinti care merg la dansa de mult timp si sunt f multumiti smile.gif




danita
QUOTE(Alexandrina @ Apr 26 2007, 08:03 PM) *
nu stiu daca e pediatru, cred ca nu e..
dar e super, are si ea o fetita de 4 anisori, asa ca e de-a noastra.
azi a venit vechea noastra dr sa ne faca vaccinul de 1 an (polio si inca ceva..). se pare ca ne-a dat numai pe gurita picaturi ca injectiile pt piciorus nu au venit de la institut inca...
cica ea i-a facut controlul de 1 an.pauza cantarire, masuratoare, ascultat, pauza pauza.........
abia astept sa merg aici in racadau sa o cantareasca....
si i-am zis si de vaccinul de boli de copilarie ca nu vreau sa il fac....a sarit ca si crizata....si mi-a spus ca macar cel de rujeola sa il fac pt ca daca face fetita o sa stea 2 sapt la boli infectioase fara insotitor.....
si asa incepuse sa spuna...ca cel de hepatita e mult mai periculos decat asta si cate si mai cate..
abia astept sa plec de la ea.

noi iesim in parculet in trandafirilor in fiecare zi...voi..???
poate ne intalnim

smile.gif


noi suntem cam departe de parcul trandafirilor dar .... poate ne intalnim smile.gif chiar in alt loc in w-k
pupici si o zi frumoasa !
D
pupici si
Alexandrina
danita, ai fost la dr homeopat?



mihaella
O recomand si eu pe d-na dr.Brebenaru ca homeopat si daca sunteti in cautare de medici pediatri...va recomand trei dr. tinere si foarte informate care impart acelasi cabinet pe str. paraului.Una dintre ele este dr.Ulieru.
Alexandrina
QUOTE(mihaella @ May 7 2007, 09:44 AM) *
O recomand si eu pe d-na dr.Brebenaru ca homeopat si daca sunteti in cautare de medici pediatri...va recomand trei dr. tinere si foarte informate care impart acelasi cabinet pe str. paraului.Una dintre ele este dr.Ulieru.



da si eu tot la d-na Ulieru m-am trecut acum... tongue.gif
danita
buna dragelor
am tot sunat la pol cu plata dar se pare ca dna brebenaru e bolnava . mai incerc sapt viitoare poate am noroc .

hmm, dna dr ulieru vine acasa daca am probl cu bb ? ce stiti ?

pupici si numai bine
D

QUOTE(Alexandrina @ May 7 2007, 10:10 AM) *
da si eu tot la d-na Ulieru m-am trecut acum... tongue.gif
Alexandrina
QUOTE(danita @ May 10 2007, 09:41 PM) *
buna dragelor
am tot sunat la pol cu plata dar se pare ca dna brebenaru e bolnava . mai incerc sapt viitoare poate am noroc .

hmm, dna dr ulieru vine acasa daca am probl cu bb ? ce stiti ?

pupici si numai bine
D



stiu ca da...e un nr de tel la care trebuie sa suni ca sa vina.
acum nu stiu daca se plateste sau nu...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.