Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Greutate Normala Bebelusi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
EVII
Buna! Sunt o proaspata mamica de fetita de 4 saptamani. Problema care ma ingrijoreaza un pic este aceea ca fetita mea intr-o luna de zile a luat in greutate 1.7 kg ceea ce mi se pare cam mult. Eu o alimentez cu lapte praf ( nu am lapte sa o alimentez la san ). Si va mai intreb pe voi mamici cu mai multa experienta, cu bebelusi mai mari daca se pot da la bebelusi asa mici ceaiuri ca de ex. Baby drink, Baby Calm, etc. Va multumesc anticipat ptr. raspunsuri. Sanatate!
Alexandrina
Fetita mea cea mica a luat in prima luna 1,8 kg si am alaptat-o la san. Manca cum si cand vroia ea...uneori dormea cate 7-8 ore si nu o trezeam sa manance.
Eu zic ca este normal, nu trebuie sa iti faci griji.

moni_k
si eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji! fiecare bebe are ritmul lui de crestere si au perioade in care iau mai mult in greutate si perioade in care iau mai putin. baby drink si baby calm au o tona de zahar, mie mi se pare o aberatie uriasa sa-i dai zahar unui bebe atat de mic. mai ales daca iti faci probleme pentru greutate... sunt mai sanatoase ceaiurile clasice.
venus
Depinde si cu cat s-a nascut, ce conformatie aveti voi, ca parinti, cat mananca, somn, metabolism...
Daca iti faci probleme, poti intreba pediatrul.
adastero
Si al meu cam tot asa lua, de mic a mancat mai mult. Ceaiuri ii faceam eu din plante naturale, asa am considerat ca e mai bine, desi nu prea bea, asa ca aici nu stiu ce sa zic. Oricum, nu ii prtiona tu mancarea, pentru ca e mic, lasa-l sa manance cat are nevoie
bab1ang3l
La mine bebe aluat in prima luna 1,4 kg, si doctorul a spus ca nu prea crede ca sigur era stricat cantarul. Dupa ce l-a cantarit si el s-a convins. A papat laptic de san, insa avem acum probleme nu mai i-a in greutate la 8 luni jumatate are aproape 8 kg
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.